هوا تا آخر هفته گرم می شود

به گزارش میزان، محمد اصغری در مورد اخرین وضع جوی کشور گفت: بارش ها در مناطق مرکزی با شدت کمتری صورت می گیرد و امروز در استان هایی مانند قزوین ، البرز ، تهران و با تاخیر در ارتفاعات سمنان و خراسان شمالی و رضوی بارش ها پراکنده پیش بینی می شود.

وی گفت: این وضعیت همچنین در استانهای قم ، مرکزی و شمال اصفهان هم از عصر امروز البته همراه با رعد و برق رخ می دهد.

اصغری درباره وضع جوی کشور در روز یکشنبه گفت: از فردا موج بارشی جدیدی وارد کشور می شود که علاوه بر استانهای اشاره شده مناطق غرب و جنوب غربی مانند استانهای کرمانشاه ، کردستان ، همدان ، لرستان ، ایلام و حتی چهارمحال و بختیاری را همراه با رعد و برق و رگبار تحت تاثیر قرار می دهد.

کارشناس هواشناسی افزود: کل کشور علاوه بر بارش های پراکنده همراه با وزش باد است که این پدیده در استانهای خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان از سرعت بالاتری برخوردار است بنابراین توصیه می شود کشاورزان از سم پاشی مزارع خودداری کنند.

وی با بیان اینکه در روزهای دوشنبه و سه شنبه هم وضع جوی کشور همانند روزهای پیش از آن بارانی است،گفت: از فردا تا پنج شنبه شاهد افزایش محسوس دما در کشور خواهیم بود.

اصغری درباره وضع هوای تهران گفت : امروز احتمال وقوع بارش در تهران زیاد است که در مقایسه با هفته گذشته قابل توجه نیست البته در بخشهای جنوبی استان وزش باد از سرعت نسبتا زیادی برخوردار است.

منبع: میزان

(۴)