تزیینی خاص برای تخم مرغ های سفره هفت سین | فیلم

دست‌های هنرمندان هر چیز غیرممکن را ممکن می‌کند. باور این که بتوان روی پوست نازک تخم‌مرغ کارهای هنری زیبا انجام داد، سخت است.
اما هنر کار روی تخم‌مرغ یکی از قدیمی‌ترین شکل‌های هنر است. شکل ظاهری تخم‌مرغ و این باور که سمبل باروری است باعث شد از زمان‌های قدیم در بسیاری از مراسم و در سفره هفت سین عید نوروز به عنوان تزیین برای آن استفاده شود. امروزه هنوز از این هنر استقبال می‌شود.

جای تعجب است که با وجود تردی و شکنندگی یک تخم‌مرغ خالی به‌توان روی آن کاری هنری ارائه داد. اما هستند بسیاری از افراد هنرمند در سراسر دنیا که به رنگ کردن، تزیین و حتی حکاکی تخم‌مرغ می‌پردازند و هزاران طرح متنوع را روی آن پیاده می‌کنند.

ابتدا تخم‌مرغ را خالی و سطح آن را تمیز کنید.

برای کار نیاز به ابزار فرز (ابزاری تیز با سرعت چرخش بالا) دارید. هر چه سرعت بالاتر باشد، شانس موفقیت شما بیشتر است.

هنرمندان حرفه‌ای از ابزاری ظریف شبیه به مته دندانپزشکان که سرعتی معادل ۱۰ برابر درل‌های پرسرعت را دارد، استفاده می‌کنند. هرچه سرعت بالاتر باشد، ارتعاش کمتر خواهد بود. به هر حال از ابزارهای ارزان‌تر هم می‌توان استفاده کرد.

برای شروع چون احتمال خراب شدن کار وجود دارد ، چند تخم‌مرغ خالی آماده داشته باشید.

مانند هر کار هنری، این کار نیاز به تمرین دارد. ابتدا محل مورد نظر را با کشیدن یک خط مشخص کنید.

چند خط مستقیم و چند نقطه روی تخم‌مرغ ایجاد کنید. برای این کار نیاز به صفحه سمباده و قطعه الماسه یا سنگ فرز دارید. قبلا طرز درست وصل کردن این قطعات به ابزار فرز را یاد بگیرید.

منبع: همشهری آنلاین

(۲۰۵۹)