آموزش ساخت قاب گوشی سیلیکونی + فیلم

آموزش ساخت قاب گوشی سیلیکونی

امروزه بازار گوشی ها و تبلت ها بسیار داغ است، اما چیزی که حتی از آن نیز پیشی گرفته است بازار قاب ها و کیس های محافظ آنهاست که البته این بازار دیگر همانند گذشته نیست. در اوایل ورود این قاب های محافظ، هدف اصلی آنها محافظت از صفحه و بدنه ی گوشی و تبلت بود اما اکنون با ورود هزاران طرح فانتزی و آراسته دیگر تمرکز بر روی ظاهر زیبا و ظریف این محافظ هاست.در این ویدئو نحوه ی ساخت یک قاب سیلیکونی را به شما آموزش خواهیم داد که از مقاومت بسیار خوبی نسبت به ضربه و فشار برخوردار است، این قاب با مواد بسیار ارزان قیمت تهیه شده است.

لوازم مورد نیاز برای ساخت قاب سیلیکونی:

  1. مقداری چسب سیلیکون (آکواریوم) که ترجیحاً همراه با تفنگ مخصوص به خودش باشد.
  2. مقداری نشاسته ی سیب زمینی
  3. یک چاقوی تیز
  4. یک جفت دستکش بهداشتی

توجه: ترجیحاً مراحل کار در خارج از خانه انجام شود. در صورتی که در خانه هستید یک سینی بزرگ یا سفره ی یک بار مصرف زیر دست خود قرار دهید.

نکته: زمان ساخت این کیس بسیار کم است، اما برای خشک شدن آن میزان حد اقل ١٢ ساعت لازم است. در این ١٢ ساعت گوشی همراه یا تبلت شما نقش قالب را خواهد داشت و قابل استفاده نخواهد بود.

ابتدا دستکش ها را به دست کنید. درب بسته ی نشاسته را بازکرده و مقداری از آن را در کف سینی بریزید.سپس مقداری چسب سیلیکون را نیز بر روی نشاسته بریزید. مقدار سیلیکون به قدری باشد که تقریبا رو نشاسته را بپوشاند.

این دو ماده را با هم مخلوط کنید. در صورتی که به خوبی مرحله ی مخلوط کردن را انجام دهید در پایان خمیری سفید رنگ بدست خواهد آمد.

حال بایستی این خمیر را تبدیل به یک لایه ی نازک کنید. برای این کار خمیر را روی یک سطح سفت و محکم قرار داده و توسط یک شی لوله ای همانند اسپری یا وردنه آن را تا حد ممکن صاف کنید.

این مرحله در کیفیت قاب دست ساز شما بسیار تاثیر گذار است. در این مرحله گوشی یا تبلت خود را وسط این لایه ی خمیری قرار دهید. سپس از همه ی جهات، دیوایس را به خمیر فشار دهید تا قالب دوربین، دکمه ها، پورت ها و همچنین حاشیه ی دستگاه بر روی خمیر ایجاد شود.

توجه: به محض گذاشتن گوشی بر روی خمیر دیگر آن را به هیچ وجه تکان ندهید،

زیرا قاب شما در نهایت از کیفیت لازم برخوردار نخواهد بود.

سپس توسط کاردک یا چاقو لبه های خمیر را بلند کرده و روی گوشی تا کنید. این مرحله نیز بسیار تاثیر گذار است. سعی کنید تمام دقت خود را در فشار دادن خمیر به دستگاه بکار ببرید.

منتظر بمانید تا قاب شما خشک شود. تقریباً ١٢ ساعت نیاز است تا سیلیکون موجود در قاب محافظ خشک شود. در صورتی که پس از این مدت قاب شما به حالت پلاستیکی ژله ای درآمد، یعنی آماده ی مرحله ی بعد است.

گوشی را از میان قاب خارج کنید و با چاقوی تیز قسمت های اضافی قاب را ببرید. اگر داخل قاب را نگاه کنید خط های مربوط به دوربین و دکمه ها خواهید دید. سعی کنید با ظرافت هرچه تمام جای این المان ها را در قاب خود خالی کنید.

طرح مورد نظرخود را بسازید و روی قاب بچسبانید.

(۲۷۶۵۲)