آموزش تزیین تخم مرغ عید نوروز با اکلیل | فیلم

آموزش تخم مرغ اکلیلی برای تزیین هفت سین

برای این کار تنها کافیه تخم مرغ ها رو بپزید. قلمو رو به چسب آغشته کنید و در ظرف اکلیل بغلتونید تا دور تا دورش اکلیلی بشه. البته موقع چسب زدن به تخم مرغ باید دقت کنید که تمام نقاط تخم مرغ چسب داشته باشه و اکلیل بهش بچسبه. در انتها هم برای اینکه اکلیل های اضافی بریزه میتونید با یک شوت نرم به آرومی روی تخم مرغ بکشید تا اکلیل ها کاملا یک دست بشن و اضافی ها بریزه.

تخم مرغ اکلیلی طرح دار

برای طرح دار کردن نقش اکلیل روی تخم مرغ، باید چسب رو مقل طرخ دلخواهتون روی تخم مرغ بکشید و بعد اکلیل رو روی تخم مرغ بپاشید. مثلا در اینجا برای ایجاد دایره ها روی تخم مرغ نقطه های دایره ای رو با چسب کشیده و بعد اکلیل رو روش پاشیده.

 

به همین ترتیب هر طرح دیگه ای که دلتون بخواد هم میتونید روی تخم مرغ ها بکشید و با اکلیل تزیین کنید. فقط کافیه کمی دقت به خرج بدید. بهتره طرح هایی که با چسب میکشید از قلم مویی استفاده کنید که ظرافت بیشتری داشته باشه.

 

این تخم مرغ های زیبا بسیار مناسب برای تزیین سفره هفت سین هستند. در کنار این تخم مرغ ها میتونید از جا شمعی اکلیلی که مدتی پیش آموزشش رو قرار دادیم هم روی هفت سین تون استفاده کنید که زیبایی بیشتری داشته باشه.

(۱۹۹۰)


1,990
بازدیدها