آموزش ساخت تراریوم بیابانی با استفاده از کاکتوس | فیلم

ساخت تراریوم بیابانی با استفاده از کاکتوس

تراریوم واژه ای با ریشه لاتین است که از ترکیب دو لغت terra و rium  شکل گرفته است.

از اواخر قرن ۱۹ میلادی لغت terra به معنی زمین و arium به معنی محل و جایگاه وارد زبان لاتین مدرن گردید و معنای امروزی تراریوم که نمایشگاه جانوران خشکیاست پدیدار گشت.از آن زمان واژه های دیگری مانند ویواریوم، آکواریوم و … وارد دایره لغات گیاه شناسان و جانورشناسان گردید. تراریوم برای اولین بار توسط جراح و گیاه شناس انگلیسی دکتر ناتانیل بگشووارد در سال ۱۸۴۲ میلادی توسعه داده شد.

دکتر وارد به بررسی رفتار حشرات علاقه مند بود. به طور کاملا تصادفی ، روزی شیشه ای از این حشرات را بدون مراقبت به حال خود رها کرد.پس از مدتی متوجه شد که درون شیشه مربا گیاه سرخس سبز شده و برای اولین بار تراریوم تولید شد.محفظه بسته به همراه نور کافی چرخه کوچکی از آب را بوجود می آورد که با خاک مناسب ترکیب شده و پس از مدتی گیاه شروع به رشد می کند.تراریوم ها معمولا بسته به شرایط نگهداری به دو نوع بسته و باز تقسیم بندی می شوند.

وقتی که شما به ساخت یک تراریوم اقدام می کنید می بایست تمامی شرایط رشد گیاه آن مانند نیاز به نور کم، رطوبت بالا،مقاومت به خشکی و دیگر موارد را در نظر بگیرید.شما باید گیاهی را انتخاب کنید که بتواند خود را با این شرایط وفق دهد.

(۱۹۲۱)