تریلر فیلم سینمایی محافظین کهکشان ۲ | فیلم

بعد از  یک ماهی که از اکران فیلم Guardians of the Galaxy 2 می‌گذرد، دیگر کسی برای دیدن آن صف نمی‌کشد و سالن‌ها اگرچه خالی از بیننده نیست اما شور و شوق آخر هفته را هم ندارد.

خود فیلم هم برای همین هدف ساخته شده: یک کمدی پراکشن و شوخ یک‌بارمصرف که از دیدنش پشیمان نخواهید شد اما نه چیزی بهتان اضافه می‌کند و نه حتی دنیای سینمایی مارول را چند قدمی جلو می‌برد. اما از نگهبانان کهکشان مگر می‌شود بیش از این هم انتظار داشت؟ همین که جیمز گان در گرداب تکرار نیفتاده و با شوخی‌ها، کاراکترها و اکشن‌های جدید حال و هوای نسخه‌ی اول را حفظ کند و در عین حال بیشتر روی شخصیت‌های آشنا و قدیمی متمرکز شود یعنی با یک فیلم قابل قبول قبل از اسپایدرمن و طوفان Avengers: Infinity War طرفیم.

فیلم از تمام کارت‌هایش به خوبی استفاده می‌کند. از بچه‌گروت گرفته تا زخم‌زبان‌های تیز راکت و صراحت درکس ( Drax )، همه لحظات بعضا به شدت خنده‌داری را خلق کرده‌اند. از بین کاراکترهای جدید، منتیس پرداخت بهتر و شخصیت دلچسبی دارد و فصل‌های مشترک او با درکس از جمله لحظات بامزه‌ی فیلم هستند.

ایگو، پدر استار لرد با بازی کرت راسل یک پدر کلیشه‌ای در دنیای کمیک‌هاست که اختلافاتش با پسرش بن‌مایه‌ی اصلی قسمت دوم نگهبانان کهکشان است. حضور کوتاه و کاملا غیرضروری سیلوستر استالونه هم هیچ کمکی به فیلم نکرده و کاملا اضافی به نظر می‌رسد، اما به لطف شوخ‌طبعی همیشگی کریس پرت و جدل‌های او با گمورا، عملکردی متعادلی را از بازیگرها شاهد هستیم.

(۷۲)