پورشه پانامرا اسپرت توریسمو، با قدرت تمام خلاف جهت همه | فیلم

پورشه از نسخه‌ی استیشن پانامرا با نام اسپرت توریسمو در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی خواهد کرد. این مدل برخلاف پانامرا معمولی دارای ۵ صندلی است و فضای بار بزرگ‌تری دارد. ساخت مدل جدیدی از پانامرا از سوی مدیرعامل پیشین پورشه، ماتیاس مولر، پس از مشاهده‌ی واکنش‌های مثبت نسبت به رونمایی از مدل مفهومی Sport Turismo در نمایشگاه خودروی پاریس سال ۲۰۱۲، چراغ سبز گرفت.

۵ سال از آن زمان می‌گذرد و حالا اولین تصاویر از مدل اسپرت توریسمو نشان از شباهت این خودرو به مدل مفهومی آن دارند. خودرویی با بخش انتهایی منحصربه‌فرد که فضای داخلی و همچنین فضای بار پانامرا را بزرگ‌تر و مشتریان را نسبت به خرید این مدل ترغیب می‌کند.

ظاهر مدل جدید پورشه‌ به تأیید میتجا بورکِرت، طراح بخش خودروی مفهومی و تمام الکتریکی پورشه با نام Mission E و رئیس فعلی طراحی لامبورگینی، رسیده است.

تفاوت‌های بصری میان پانامرای استاندارد و پانامرا Sport Turismo در ستون‌های میانی خودرو همراه با سقف کشیده‌تر است. درب‌های عقب نیز به‌منظور نصب شیشه‌های بزرگ‌تر اصلاح شده‌اند. ستون‌های انتهایی بدنه در قسمت صندوق نیز قائم‌تر هستند، درحالی‌که گلگیرهای عقب متناسب با آن‌ها تغییر کرده‌اند.

اسپرت توریسمو اولین پانامرایی است که دارای سه صندلی در عقب به‌جای تنها دو صندلی به‌مانند نسخه‌ی liftback است. دو صندلی سایز بزرگ خودرو در عقب در کناره‌ها قرار گرفته و یک صندلی باریک‌تر در وسط خودرو جای گرفته است. با این آرایش جدید، تعداد صندلی‌های این مدل به عدد ۵ می‌رسد. بااین‌حال، صندلی وسط عقب به دلیل وجود تونل مرکزی که از وسط خودرو عبور کرده است (برآمدگی مربوط به میل‌گاردان و سیستم انتقال قدرت) فضای پای کمتری برای سرنشین فراهم می‌کند. این صندلی با ابعاد کوچک‌تر تنها برای کودکان طراحی شده است.

(۷۰)


70
بازدیدها