مرسدس بنز جی ۶۵۰ میباخ؛ آفرود سوارى با طعم تجمل | فیلم

این خودروی آفرود که در پی رونمایی از مرسدس میباخ S650 کابریولت در پاییز گذشته معرفی شده، اولین خودروی آفرود و دومین خودروی کروک سلطنتی از این زیربرند لوکس و مجلل است.این خودرو به تعداد محدود ۹۹ دستگاه تولید خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود تا پاییز سال جاری به دست مالکان ثروتمند خود برسد. از سال ۲۰۰۵ تا کنون تعداد ۱۵ هزار دستگاه خودروی مرسدس میباخ تولید شده است.

زیر کاپوت این میباخ سری G، یک پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر مرسدس AMG مجهز به توربوشارژ دوقلو قرار دارد که قادر است ۶۲۱ اسب بخار قدرت و ۹۸۵ نیوتن متر گشتاور تولید کند.

مرسدس فاصله‌ی بین دو محور این خودرو را ۳۴۳ سانتیمتر، طول کلی آن را ۵۳۴ سانتیمتر و ارتفاع آن را ۲۲۳ سانتیمتر اعلام کرده است. این خودرو از رینگ‌های ۲۲ اینچی با پره‌های دوقلو، سقف الکتریکی جمع‌شونده و محورهای پورتال مشابه آنچه در مدل‌های AMG G63 6×۶ و G500 4×۴ استفاده شده است، بهره می‌برد.

در داخل خودرو، بالای سر سرنشینان جلو از سقف ثابت استفاده شده است، در حالی که سقف متحرک بالای سر سرنشینان عقب با فشار یک دکمه‌ی الکتریکی می‌تواند خوابانده شود. همچنین یک پارتیشن شیشه‌ای برقی بین صندلی‌های ردیف جلو و عقب تعبیه شده است که همانند یک خودروی لیموزین، بخش‌های جلو و عقب خودرو را از هم تفکیک می‌کند. همچنین می‌توان حالت شیشه را از شفاف به کدر تغییر داد.

به‌ لطف افزایش ۵۸ سانتیمتری فاصله‌ی بین دو محور، صندلی‌های عقب را می‌توان به‌صورت کامل به حالت خوابیده درآورد. سرنشینان عقب می‌توانند از کنسول کاربردی میانی به‌همراه جالیوانی مجهز به گرم‌کن بین دو صندلی عقب استفاده نمایند.

(۳۹۸)


398
بازدیدها