سیستم آیرودینامیک فعال فوق العاده ى لامبورگینى هوراکان | فیلم

لامبورگینی با کنار گذاشتن گالاردو از سال آینده میلادی (۲۰۱۴) خودرویی دیگر در کلاس اسپرت را روانه بازار خواهد نمود.

به زودی این خودرو یعنی لامبورگینی هوراکان در ۶۰ شهرجهان و ۱۳۰ تور بین المللی به نمایش درخواهد آمد. لامبورگینی هوراکان دارای ۶۱۰ اسب بخار قدرت است.

لامبورگینی هوراکان آخرین نسل از مدل Sant’Agata این شرکت است و نماد گاو نر خشمگین محسوب می شود. هوراکان در زبان اسپانیایی به معنی طوفان است. این مدل از لامبورگینی در اوت ۱۸۷۹ بنام Conte de la Patilla در آلیکانته ساخته شد.لامبورگینی گالاردو به عنوان گل سرسبد شرکت لامبورگینی شناخته می شود  تا کنون ۱۴۰۰۰ دستگاه از این خودرو در سراسر جهان به فروش رفته است و یکی از ۱۰ اتومبیل گرانقیمت جهان است.

شاسی لامبورگینی هوراکان ترکیبی از کربن و آلومینیوم است که “hybrid chassis” خوانده می شود. وزن این شاسی ۱,۴۲۲ کیلوگرم است که نسبت وزن به قدرت: ۲٫۳۳ کیلوگرم بر اسب بخار دارد. طراحی و ساخت شاسی لامبورگینی توسط مهندسان آئودی صورت می گیرد و احتمال اینکه این شاسی پلتفرمی از سری R8 باشد وجود دارد ولی ما مطمئن نیستیم.

هوراکان گیربکس ۷ دنده ای دارد به کلاچ دو گانه و از یک سیستم انتقال قدرت اختصاصی به نام LDF استفاده می کند که مخفف ‘Lamborghini Doppia Frizione” است و از سیستم چهار چرخ متحرک یا AWD که ضد لغزش است استفاده می کند و قادر است خودرو  را همیشه در حالت پایدار نگه دارد. این خودرو همچون  آونتادور دارای یک سوئچ قرمز که دارای تنظیمات سه گانه ای است که ۶ وضعیت را برای خودرو در شرایط مختلف ایجاد می کند.

(۴۷۲)