غوغای فراری ۸۱۲ سوپرفست در نمایشگاه خودرو ژنو | فیلم

در نمایشگاه ژنو امسال غرفه‌ی فراری با به نمایش گذاشتن دو رنگ متفاوت از خودروی فوق‌العاده‌ی ۸۱۲ Superfast نظر رسانه‌ها را به سمت خود جلب کرد. اگرچه چند هفته پیش رنگ زرد این خودرو رونمایی شد، اما فراری برای این نمایشگاه دو رنگ خاص را انتخاب کرده است. اولین خودرو به رنگ قرمز خاص فراری موسوم به Rosso 70 Anni است و بدنه‌ی خودروی دوم با رنگ نوک مدادی موسوم به Grigio Caldo Opaco رنگ‌آمیزی شده است.

غوغای فراری ۸۱۲ سوپرفست

۸۱۲ سوپرفست برای بزرگداشت هفتادمین سالگرد تأسیس فراری توسعه داده شده است و قوی‌ترین خودرویی است که تاکنون توسط این اسب سرکش به تولید رسیده است (صرف نظر از مدل محدود لافراری). این خودرو به یک پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر ۶.۵ لیتری تنفس طبیعی مجهز است که قدرتی معادل ۷۸۹ اسب بخار و گشتاوری ۷۱۸ نیوتن متری تولید می‌کند. تمام توان این پیشرانه از طریق یک جعبه‌دنده‌ی ۷ سرعته‌ی اتوماتیک دو کلاچه به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود.

۸۱۲ Superfast اولین محصول فراری است که به سیستم فرمان الکتریکی (EPS) و نسل دوم سیستم کاهش مجازی فاصله‌ی محورها (PCV) مجهز است. عملکرد سیستم کاهش مجازی فاصله‌ی محورها به این صورت است که با ترکیب سیستم الکتریکی کمک فرمان در جلو و ترکیب آن با سیستم مکانیکی فرمان‌پذیری چرخ‌های عقب باعث بهبود عملکرد خودرو می‌شود.

(۷۳)


73
بازدیدها