سفری با پورشه پانامرا ۲۰۱۸ توریسمو؛ سدان استثنایی پورشه | فیلم

قدرتمند‌ترین نمونه پانامرای شرکت پورشه در نمایشگاه خودرو ژنو رونمایی می‌شود؛ پورشه این خودرو را با رعایت استراتژی سبز شرکت به‌صورت دوگانه‌سوز ارائه می‌کند.

پورشه پانامرای ۲۰۱۸ توربو اس-ای ترکیبی از قدرت ۶۸۰ اسب بخار و انتقال قدرت ۶۲۶ پوند-فوت است که با ویژگی موتور ۴.۰ لیتر و ۵۵۰ اسب بخار هشت سیلندر و یک موتور الکتریکی ۱۳۶ اسب بخار به یکی از شگفت‌انگیزترین خودروهای سال ۲۰۱۸ بدل شده است. این خودرو همچنین با داشتن باتری ۱۴.۱ کیلووات لیتیوم-یونی می‌تواند حدود ۳۱ مایل فقط با برق سفر کند و انتقال قدرت بالای این خودروی هیبریدی اجازه حرکت از ۶۰ مایل در ساعت تا ۱۹۲ مایل در ساعت را در ۳.۲ ثانیه فراهم می‌کند.

این خودرو دارای گیربکس دوکلاچ هشت دنده‌ای PDK و قابلیت انتقال گشتاوری نیروی محرکه تولید شده موتور بر روی چهار چرخ است. باتری آن نیز درطول ۱۲ ساعت با یک سوکت ۱۲۰ ولت ۱۰ آمپر شارژ می‌شود که این زمان با استفاده از یک سوکت ۲۴۰ ولت ۴۰ آمپر سه ساعت کمتر هم خواهد شد.

شاید این اعداد و ارقام کمی افسانه‌ای به‌نظر برسند اما گویا این غول دوگانه‌سوز می‌تواند تمام این قابلیت‌ها را ثابت کند. در عین حال این خودرو تمام ویژگی‌های لوکس اخیر شرکت پورشه را در خود دارد، ویژگی‌هایی نظیر صفحه لمسی ۱۲.۳ اینچی با سیستم مدیریت ارتباط پورشه، سیستم تعلیق بادی، ترمزهای کامپوزیت سرامیک، پکیج کرونو اسپرت و بوردار گشتاور پورشه پلاس از دیگر ویژگی‌های این نمونه جدید پورشه هستند.

نمونه دوگانه‌سوز با فاصله محور چرخ استاندارد ۱۸۵،۴۵۰ دلار و دو محورچرخ اجرایی ۱۹۵،۸۵۰ دلار قیمت گذاری شده است، ولی فروشندگان خودرو باید تا پایان سال برای عرضه این نمونه قدرتمند منتظر بمانند.

(۹۵۹)


959
بازدیدها