میباخ جی ۶۵۰ لوکس به سبک مرسدس بنز

یکی دیگر از خودروهای سری G-Wagen رسما از اشتوتگارت رسید. مرسدس میباخ G650 Landaulet 2017 پیش از رونمایی در نمایشگاه خودوری ژنو ۲۰۱۷ معرفی شد.

میباخ جی ۶۵۰ لوکس

این خودروی آفرود که در پی رونمایی از مرسدس میباخ S650 کابریولت در پاییز گذشته معرفی شده، اولین خودروی آفرود و دومین خودروی کروک سلطنتی از این زیربرند لوکس و مجلل است.این خودرو به تعداد محدود ۹۹ دستگاه تولید خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود تا پاییز سال جاری به دست مالکان ثروتمند خود برسد. از سال ۲۰۰۵ تا کنون تعداد ۱۵ هزار دستگاه خودروی مرسدس میباخ تولید شده است.زیر کاپوت این میباخ سری G، یک پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر مرسدس AMG مجهز به توربوشارژ دوقلو قرار دارد که قادر است ۶۲۱ اسب بخار قدرت و ۹۸۵ نیوتن متر گشتاور تولید کند.

دکتر ینس تیمر، مدیر بازاریابی مرسدس بنز در بیانیه‌ای اعلام کرد: «با عرضه‌ی مرسدس میباخ کلاس G لندالت، ما اکنون در حال گسترش مسیر مرسدس میباخ برای ارائه‌ی سنتی‌ترین و معتبرترین آفرود جهان هستیم. این پنجمین مدل ما پس از کلاس S سالون، پولمن و کابریولت و همچنین نمونه‌ی مرسدس میباخ ویژن ۶ است که با ارائه‌ی آن، بر اهمیت زیربرند مرسدس میباخ برای خانواده‌ی مرسدس تأکید می‌کنیم.»

در نمای خارجی G650 مقدار زیادی کروم استفاده شده است، از جمله در جلوپنجره و حفاظ‌های قسمت زیرین سپر جلو و عقب. قاب‌های گلگیر به‌زیبایی با فیبر کربن پوشش داده شده‌اند و چرخ اضافه در سمت راست قسمت عقب خودرو نصب شده است. با توجه به حذف نیمی از درب عقب، چراغ ترمز سوم به قسمت بالای چرخ اضافه منتقل شده است.

مرسدس فاصله‌ی بین دو محور این خودرو را ۳۴۳ سانتیمتر، طول کلی آن را ۵۳۴ سانتیمتر و ارتفاع آن را ۲۲۳ سانتیمتر اعلام کرده است. این خودرو از رینگ‌های ۲۲ اینچی با پره‌های دوقلو، سقف الکتریکی جمع‌شونده و محورهای پورتال مشابه آنچه در مدل‌های AMG G63 6×۶ و G500 4×۴ استفاده شده است، بهره می‌برد.

(۶۹۹)


699
بازدیدها