رد شدن مایوس کننده تویوتا هایلوکس در تست موس | فیلم

رد شدن مایوس کننده تویوتا هایلوکس در تست موس

به تازگی یکی از مجلات فعال خودرویی تحت عنوان “Teknikens Varld” یک ویدیو منتشر کرده است که در آن “تست موس” بر روی تویوتا هایلوکس انجام می‌پذیرد. تست موس چیست؟! خب با دیدن فیلمی که انتهای مطلب بارگذاری شده است، خواهید فهمید که تست موس به چه چیزی گفته می‌شود، ولی خب خیلی خلاصه و عامیانه می‌توان تست موس را حفظ تعادل ماشین در لحظه فرمان دهی ناگهانی تعریف کرد که با مشاهده ویدیو بهتر به این موضوع پی خواهید برد.

به بحث اصلی برگردیم، داشتیم می‌گفتیم که مجله مذکور یک دستگاه تویوتا هایلوکس ۲۰۱۶ را برای تست موس انتخاب کرده است، البته فقط تویوتا هایلوکس به این چالش دعوت نشده و در کنار آن دوج رم، نیسان ناوارا و پیکاپ‌های فولکس واگن، فورد، ایسوزو و میتسوبیشی هم این تست را گذرانده‌اند و تمامی آنان سربلند از این آزمون بیرون آمده‌اند که تک تک آنان در ویدیو آورده شده. ولی برعکس پیکاپ‌های دیگر، تویوتا هایلوکس مهر مردودی در کارنامه‌اش خورده است.

اگر به ویدیو دقت کنید، خواهید دید که در هنگام تست موس تویوتا هایلوکس، یک طرف ماشین بلند شده و لاستیک‌های آن کاملا از سطح جاده جدا می‌شوند که خود می‌تواند بسیار حادثه آفرین و خسارت بار باشد.

در مرحله اول تست، رینگ‌های ۱۶ اینچی بر روی چرخ‌ها سوار شده و سرعت خودرو برای انجام تست موس بر روی ۵۶ کیلومتر بر ساعت تنظیم شده است و در مرحله دوم نیز رینگ‌های چرخ‌ها به ۱۸ اینچ ارتقا پیدا می‌کنند و سرعت مد نظر هم به ۵۹ کیلومتر بر ساعت افزایش پیدا می‌کند، ولی باز تویوتا هایلوکس در هر دو تست مردود می‌شود.

(۵۲۳)