وانت فورد با گزینه‌های متنوع دیزلی و بنزینی | فیلم

وانت پیک‌آپ فورد سری F سوپردیوتی جدید، تا پاییز ۲۰۱۹ راهی نمایندگی‌های فروش می‌شود. وانت فورد سری F سوپردیوتی رکورد بیشترین مسافت آزمایش را در اختیار دارد و تست‌های پیشرفته‌ آن بیش از ۱۱ میلیون کیلومتر انجام شده است.

اگرچه نمی‌توان وانت فورد سوپردیوتی ۲۰۲۰ را به‌عنوان برند جدیدی از محصولات این شرکت پذیرفت، اما این نسخه به‌روزسانی شده و طرح سپر جلو با جلوپنجره برجسته و ظاهر جدیدی برای چراغ‌های LED آن را از مدل‌های پیشین متمایز می‌کند. مهندسان فورد می‌گویند تغییرات کوچک در سپر جلو، آیرودینامیک و خنک‌کاری پیک‌آپ را بهینه می‌کنند، درحالی‌که چراغ‌های عقب با ظاهر تازه و سپر عقب جدید به نمای پشتی جاذبه می‌دهند.

یکی از امکانات جدید برای وانت فورد سری F مدل ۲۰۲۰، جعبه‌دنده اتوماتیک ۱۰ سرعته تورک‌شیفت است که محدوده‌ نسبت دنده‌ی وسیع‌تری در مقایسه با جعبه‌دنده ۶ سرعته اتوماتیک قبلی دارد. این جعبه‌دنده طراحی جمع‌وجور دارد که از نظر فضای قرارگیری همانند جعبه‌دنده ۶ سرعته اتوماتیک و فقط ۱.۵۸ کیلوگرم سنگین‌تر است. این جعبه‌دنده از پنج حالت رانندگی معمولی، یدک‌کشی، اکو، مسیر لغزنده، شن‌ و ماسه عمیق و برف استفاده می‌کند.

نسل سوم پیشرانه‌ ۶.۷ لیتری پاور استروک با سیستم تزریق سوخت جدید جهت بهینه سازی فرآیند احتراق و سطح پایین‌تر سر و صدا ارائه خواهد شد. این پیشرانه قدرت و گشتاور بیشتری در سراسر محدوده دوران ارائه می‌دهد، اما فورد هنوز آماده نیست که میزان عملکرد آن را افشا کند. گزینه‌ پایه برای سیستم محرکه فعلاً شامل پیشرانه ۶.۲ لیتری خورجینی هشت سیلندر خواهد بود که ضمن مقرون‌بصرفه‌ بودن، کارایی خود را نیز در شرایط مختلف اثبات کرده است.

فورد اعلام کرده که این شرکت با افتخار تنها سازنده‌ای است که در صنعت خودرو پیشرانه‌های سنگین و سیستم انتقال قدرت سازگار با آن را طراحی کرده و به مرحله تولید می‌رساند. این شرکت با اطمینان از یکپارچگی سیستم محرکه و انتقال قدرت با تمام اجزای شاسی و بدنه صحبت می‌کند.

وانت فورد سری F سوپردیوتی ۲۰۲۰ با سیستم دستیار پشتیبان تریلر تجهیز می‌شود که راننده با کمک آن می‌تواند هنگام یدک‌کشی قابلیت مانور بیشتری داشته باشد. این قابلیت همراه‌با سیستم Trailer Reverse Guidance فرمان‌گیری بهتری برای راننده در هدایت تریلی به سمت عقب فراهم می‌سازد.

منبع: زومیت

(۵۲۰)