درگ تماشایی “کیا استینگر” و “تسلا مدل اس” | فیلم

تسلا مدل S در سال ۲۰۱۲ رونمایی شد و از آن زمان توانسته بسیاری از خودروهای مطرح و باسابقه‌ بازار را در مسابقه‌ی درگ به چالش کشیده و شکست دهد. در سمت دیگر کیا استینگر کره‌ای نیز از زمان ورود به بازار خود توجه بسیاری از علاقه‌مندان خودرو را به خود جلب کرده و توانایی‌های فراتر از انتظار خود را نشان داده است. به‌خصوص نسخه‌ GTS استینگر به‌عنوان قوی‌ترین مدل این سدان دیفرانسیل عقب کره‌ای مورد توجه تیم برنامه‌ تاپ گیر قرار گرفته و تصمیم گرفته‌اند تا این خودرو را در یک رقابت درگ در برابر کندترین نسخه‌ تسلا مدل اس قرار دهند.

سال گذشته نیز تیم تاپ‌گیر تست مشابهی را برگزار کردند و تسلا مدل اس PD100D را در مقابل پورشه ۹۱۱ R قرار دادند. نتیجه‌ این درگ بسیار جالب بود و پورشه ۹۱۱ R با وجود وزن سبک‌تر و قدرت پایین‌تری که داشت، در  ۴۰۰ متر شکست سختی از تسلای سنگین وزن و لوکس خورد.

روی کاغذ، نزدیک‌ترین مدل تسلا مدل S از نظر مشخصات به کیا استینگر GTS مدل P75D است. استینگر دیفرانسیل عقب در قدرت موتور کمی بهتر از تسلا مدل S بوده و پیشرانه‌ی آن ۳۷۰ اسب بخار قدرت دارد. این در حالی است که مدل اس P75D قدرت ۳۶۷ اسب بخاری دارد اما در عوض تسلا می‌تواند قدرت موتور برقی خود را به هر چهارچرخ منتقل کند.

در بخش گشتاور اما برد با تسلا است چون موتور برقی آن با گشتاور ۶۶۰ نیوتون‌متری خود عملکرد بهتری از پیشرانه‌ی توربوی کیا با ۵۰۰ نیوتون‌متر گشتاور ارائه می‌کند. مشخصات دو خودرو بسیار به هم نزدیک بوده و همین این رقابت درگ را بسیار جذاب می کند.

در ابتدای حرکت، تسلا به دلیل برخورداری از سیستم چهارچرخ محرک شروع بهتری دارد و کیا استینگر با وجود اینکه تقریبا ۲۲۰ کیلوگرم وزن کم‌تری دارد اما نمی‌تواند در شروع پا به پای تسلا بیاید. در مورد پایان مسابقه چیزی نمی‌گوییم و پیشنهاد می‌کنیم ویدئو را ببینید.

منبع: زومیت

(۷۱)