درباره خودروی برقی سه‌چرخ ساندورس چه می‌دانید | فیلم

خودروی الکتریکی ۳ چرخ ساندورس است که سال گذشته برای اولین‌بار به نمایش گذاشته شد. این خودروی برقی تنها ۱۰ هزار دلار قیمت دارد.

خودروی برقی ساندورز ۲ صندلی در جلو و ۱ صندلی در عقب دارد و از سیستم محرک جلو بهره می‌برد، درحالی‌که نسخه تمام چرخ محرک نیز در برنامه‌ شرکت سازنده برای سال‌های آینده وجود دارد. ساندورز از باتری لیتیوم-یون با ظرفیت‌های مختلف و شعاع حرکتی ۱۲۰، ۲۴۰ و ۳۲۰ کیلومتر استفاده می‌کند. شارژر باتری خودروی برقی نیز توسط شارژرهای ۱۱۰ و ۲۴۰ ولت معمولی انجام می‌شود.

مدل تولیدی این خودروی الکتریکی دارای سیستم تهویه مطبوع، بخاری، دکمه استاپ-استارت، شیشه‌های برقی، قفل برقی درها و کیسه هوا است. ساندورس در زمانی حدود ۶ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت می‌رسد و وزن آن ۸۱۶ کیلوگرم برآورد شده است.

فروش خودروی برقی ساندورس به‌صورت اینترنتی و تحویل آن نیز به‌صورت مستقیم به مشتری انجام خواهد گرفت. قیمت مدل پایه (دارای شعاع حرکتی ۱۲۰ کیلومتر) ۱۰ هزار دلار برآورد شده است. درحالی‌که این شرکت مابه‌التفاوت قیمت بین مدل‌های بالاتر را با توجه‌به شعاع حرکتی حدود ۳۰۰۰ دلار برآورد می‌کند؛ به عبارت دیگر قیمت مدل‌های بالاتر به ترتیب حدود ۱۳ هزار و ۱۶ هزار دلار خواهد بود.

هم‌اکنون علاقه‌مندان می‌توانند با هزینه رزرو ۱۰۰ دلاری نام خود را در میان خریداران خودروی برقی ساندورس ثبت کنند. تحویل محصولات از اردیبهشت ۹۸ آغاز می‌شود.

(۳۶۳)