جزئیاتی از پلتفرم بی‌نظیر واقعیت مجازی آئودی | فیلم

پلتفرم واقعیت مجازی (VR) توسط یکی از شرکت‌های تابعه‌ این خودروساز با نام آئودی الکترونیکس ونچر تهیه شده است. هر دو شرکت استارتاپ جدیدی به نام Holoride راه‌اندازی کرده‌اند که مسئولیت تجاری کردن این فناوری را بر عهده دارد.

استارتاپ هولوراید ازطریق پلتفرم باز به دیگر شرکت‌ها امکان ایجاد محتوا برای آن را می‌دهد. آئودی و هولوراید تکنولوژی خود را برای همه‌ی تولیدکنندگان خودرو و تولیدکنندگان محتوا در آینده ارائه خواهند داد.

ازطریق فناوری VR، سرنشینان عقب می‌توانند وارد دنیای جدیدی شوند که با خودرو سازگار باشد. در نمایشگاه CES، آئودی تجربه‌ واقعیت مجازی خود را به‌نام Marvel’s Avengers: Rocket’s Rescue Run نشان داد. این تجربه سرنشینان را به موشکی در فضا با شخصیت‌های فیلم Guardians of the Galaxy می‌فرستد.

با خودروی متصل و فناوری واقعیت مجازی، سرنشینان هنگام پیچیدن نسخه‌ آزمایشی آئودی E-tron در شرایط واقعی نیز کج می‌شوند؛ یا هنگامی که سرعت آئودی ای-ترون افزایش می‌یابد، آنها نیز فشار و رانش بیشتری  حس می‌کنند. این تجربه تمام حرکات آئودی ای-ترون و ورودی‌های راننده را به‌صورت لحظه‌ای برای سرنشینان به واقعیت مجازی تبدیل می‌کند.

همچنین شامل بازی‌های ویدئویی و ماجراجویی‌هایی مثل سفر به دوران ماقبل تاریخ هستند. آئودی تصور می‌کند زمانی‌که خودرو نیز متوقف شده است، سرنشینان می‌توانند با دنیای مجازی ارتباط برقرار کنند.

ممکن است برخی فکر کنند که استفاده از فناوری واقعیت مجازی هنگام نشستن در خودرو باعث سرگیجه و تهوع می‌شود؛ اما آئودی می‌گوید باتوجه‌ به هماهنگی بین تجربه‌ بصری و ادراک کاربر، احتمال بیماری حرکت حتی هنگام تماشای فیلم‌های معمولی و سخنرانی‌ها نیز به‌طور قابل توجهی کاهش می‌یابد.

(۴۳۵)