تیزر “رالی خودروهای برقی” که در سال ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد | فیلم

اولین فصل از سری مسابقات اکستریم E در ابتدای سال ۲۰۲۱ (دی۱۳۹۹) آغاز خواهد شد.

این فصل پنج رویداد را شامل می‌شود که در آنها خودروهای الکتریکی شاسی‌بلند به قطب شمال، کوه‌های هیمالیا، صحرای بزرگ آفریقا، جنگل‌های بارانی آمازون و مجموعه‌ای از جزایر اقیانوس هند سفر می‌کنند.

این سری از مسابقات با مشارکت و همکاری فرمول E برگزار خواهد شد و قالب آن به‌صورت دوره‌ای شامل دو گروه ۶ تیمی است. تیم‌ها با همدیگر رقابت می‌کنند و چهار تیم به مرحله‌ی نهایی راه می‌یابند و در این مرحله‌، در مسیر بین ۶ تا ۱۰ کیلومتری رقابت می‌کنند.

این پروژه را گیل دی‌فران، راننده‌ مسابقه‌ای و مدیر پروژه، الخاندرو آگگ، مدیر فرمول E، دیوید دی‌روچیلد فعال محیط زیست طبیعت‌گرد و فیشر استیونز، برنده‌ی جایزه‌ی اسکار هدایت می‌کنند. استیونز که تازه ساخت مستندی درباره‌ی مسابقات فرمول E را به‌پایان برده، قصد دارد سری مسابقات اکستریم E را در قالب سریال تلویزیونی و مستند ورزشی روی آنتن ببرد.

طبق گفته‌های دست‌اندرکاران تیم‌های حاضر در مسابقات، روی کشتی سابق سنت‌هلنا متعلق به شرکت پستی بریتانیایی رویال‌میل (Royal Mail) گاراژ سیار خواهند داشت. به‌نظر می‌رسد از این یک کشتی برای حمل‌ونقل تیم‌ها به مناطق مختلف استفاده شود.

(۵۱)