نسل جدید تویوتا سوپرا ۲۰۲۰ معرفی شد | فیلم

روند طراحی و تولید نسل جدید سوپرا، دوازده سال طول کشید. طرح اولیه‌ سوپرا ۲۰۲۰ با خودروی مفهومی تویوتا FT-HS در سال ۲۰۰۷ شکل گرفت. شایان ذکر است مدل نهایی به تعداد محدود تولید نخواهد شد و سالیانه دَه‌ها هزار دستگاه از آن به مشتریان تحویل می‌شود. هرچند این خودرو حدود یک سال تا عرضه‌ نهایی فاصله دارد، تویوتا از هم‌اکنون قیمت رسمی پیش‌ خرید آن را پنجاه هزار دلار اعلام کرده است.

در نگاه اول، شاید برچسب قیمت تویوتا سوپرا ۲۰۲۰ هنگفت به‌نظر رسد؛ اما با‌توجه‌ به امکانات فنی و توانایی‌ها، می‌توان از فروش مورد توجه این خودرو مطمئن بود.

پیشرانه‌ ۳ لیتری ۶ سیلندر توربوشارژ، قدرتی معادل ۳۳۵ اسب‌ بخار تولید می‌کند که برای خودرویی در حد‌ و اندازه‌ سوپرا، راضی‌کننده به‌ نظر می‌رسد؛ علاوه‌بر پیشرانه‌ قدرتمند، تقسیم وزن پنجاه پنجاه یکی از نکات جذاب در مهندسی این خودرو محسوب می‌شود.

نسخه‌ استاندارد در بازار ایالات متحده‌ آمریکا، به سیستم تعلیق با ارتفاع قابل‌ تنظیم و فناوری مدیریت هوشمند دیفرانسیل‌ عقب، سیستم کنترل لانچ (شتاب‌گیری ناگهانی)، رینگ‌های اسپرت ۱۷ اینچ، نمایشگر لمسی ۶.۵ اینچ و دوربین عقب، مجهز خواهد بود.

در بحث ایمنی نیز، سوپرا با نسل قبلی مقایسه‌شدنی نیست؛ چراکه همراه با ترمز خودکار اضطراری، پیش‌بینی برخورد از جلو، هشدار خروج از خط و مدیریت شدت نور چراغ جلو با‌توجه‌ به محیط ارائه می‌شود.

(۱۲۹۰)


1,290
بازدیدها