لکسوس آر سی اف مدل ۲۰۲۰ در دو نسخه رونمایی شد | فیلم

لکسوس از مدل فیس‌لیفت و مخصوص پیست کوپه اسپرت RC F مدل ۲۰۲۰ در نمایشگاه خودروی دیترویت رونمایی کرده است.

درکنار نسخه فیس‌لیفت Lexus RC F ۲۰۲۰، از نسخه‌ محدود ترک ادیشن (Track Edition) نیز در نمایشگاه خودرو دیترویت ۲۰۱۹ رونمایی شد. لکسوس چند ماه پیش در نمایشگاه خودرو پاریس از فیس‌لیفت کوپه RC رونمایی کرد و حالا با نسخه مخصوص پیست جدید به دیترویت آمده است.

در نگاه اول بهبودهای مثبت در طراحی ظاهری این خودروی اسپرت وجود دارد. مهم‌تر از همه، موضوع وزن است که اغلب به‌عنوان پاشنه آشیل مدل فعلی لکسوس RC F به آن اشاره می‌شود. نسخه‌ لکسوس RC F ترک ادیشن در مقایسه با مدل ۲۰۱۸، حدود ۸۰ کیلوگرم کاهش وزن دارد. درحالی‌که این خودرو هنوز در مقایسه با BMW M4 CS سنگین‌تر است، لکسوس هنوز هم عقیده دارد که باید از وزن آن کاسته شود تا بتواند مانند ستاره‌ای درخشان در پیست باشد.

برای کمک به کاهش وزن لکسوس RC F ترک ادیشن، خودروساز ژاپنی به‌خوبی از رژیم فیبر کربن استفاده کرده است. پنل‌های اصلی مانند سقف و کاپوت از فیبر کربن هستند و همچنین پارتیشن فیبر کربنی در پشت صندلی‌های جلو، جایگزین ردیف پشتی می‌شود. از جمله دیگر قطعات قابل‌توجه می‌توان به رینگ آلیاژی ۱۹ اینچی BBS با دیسک کربن سرامیکی Brembo اشاره کرد. این قطعات سبک‌تر، وزن  ترک ادیشن RC F را حدود ۲۵ کیلوگرم نسبت به مدل فعلی کاهش می‌دهند.

لکسوس برای کمک به بهبود محصول جدید در پیست، علاوه‌بر کاهش وزن به تقویت پیشرانه هم توجه دارد؛ در نتیجه این پیشرانه‌ی ۵ لیتری خورجینی ۸ سیلندر نیز با افزایش قدرت همراه شده است. این خودروی اسپرت که یکی از معدود خودروهای باقی‌مانده در بازار با پیشرانه‌ی تنفس طبیعی است، ۵ اسب‌بخار قدرت و ۸ نیوتن‌متر گشتاور بیشتری تولید می‌کند تا قدرت به ۴۷۲ اسب‌بخار و گشتاور به ۵۳۵ نیوتن‌متر برسد.

قدرت خروجی پیشرانه هنوز هم به‌وسیله‌ همان جعبه‌دنده‌ی اتوماتیک هشت سرعته به چرخ‌های عقب تحویل داده می‌شود، اما تنظیمات نسبت دنده، تغییر کرده است.

اگرچه انتظار می‌رود که لکسوس RC F ترک ادیشن در تعداد بسیار محدودی تولید شود، اما این نشان‌دهنده‌ مسیر هیجان‌انگیز RC F طی دو سال آینده خواهد بود. با قطعات بسیار سبک‌وزن و نزدیک به ۵۰۰ اسب‌بخار قدرت خروجی، این احتمال وجود دارد که محصول جدید لکسوس تهدید واقعی برای رقیبان در پیست مسابقه باشد.

اما لکسوس در نمایشگاه خودرو دیترویت از کوپه اسپرت به‌روزرسانی‌شده خود نیز همراه‌با تغییرات بصری رونمایی کرد. واضح‌ترین تغییر در جلوی خودرو اتفاق می‌افتد، جایی که در آن چراغ‌های روشنایی در روز و چراغ‌های اصلی LED ترکیب شده است تا ظاهر بسیار جذاب‌تری پیدا کند.

(۲۷۷)