مزدا ویژن کوپه با طراحی بی‌نظیر | فیلم

چندی پیش مزدا با رونمایی از خودروی مفهومی RX-Vision نگاه‌های زیادی را به خود معطوف و تعریف مناسبی از یک خودروی اسپرت جذاب ارائه کرد. اکنون مزدا بار دیگر با خودروی مفهومی جذابی بازگشته است تا توانایی خود در طراحی خودرو را به رخ همگان بکشد. مزدا ویژن کوپه (Mazda Vision Coupe) جدید‌ترین دستاورد استودیو‌های طراحی مزدا است؛ این سدان کوپه با طراحی اسپرت خود، رقبای قدرتمندی اعم از بی‌ ام‌ و سری ۴ گرن‌کوپه و آئودی A7 دارد؛ اما برخلاف خودروهای هم‌رده‌ی ویژن کوپه، در نگاه اول کاربران متوجه حضور درهای عقب این خودرو نخواهند شد. البته این موضوع کمکی به فضای سرنشینان عقب و راحتی آن‌ها نخواهد کرد؛ با این حال کمک بزرگی به جلوه‌ی فوق‌العاده‌ی ویژن کوپه کرده است.

مزدا ویژن کوپه در نمای ظاهری خود از RX-Vision‌ الهام بسیاری گرفته است. زبان طراحی کودو، چراغ‌‌های فرورفته در بدنه‌ خودرو، دماغه‌ تهاجمی، کاپوت کشیده، شیب اندک سقف در هر دو بخش ابتدایی و انتهایی و خروجی اگزوز چهارگانه، بخشی از المان‌هایی ظاهری ویژن کوپه است که منجر به طراحی فو‌ق‌العاده‌ آن شده است. قطعا سدان بعدی مزدا از زبان طراحی ویژن کوپه بهره خواهد برد؛ اما با توجه به کلاس و ابعاد این خودروی مفهومی، انتظار می‌رود در آینده‌ی نزدیک با خودروی جدیدی از سوی این خودروساز ژاپنی روبه‌رو شویم.

فضای داخلی ویژن کانسپت شباهت زیادی به هاچ‌بک کای دارد که ساعاتی پیش در نمایشگاه خودروی توکیو ۲۰۱۷ معرفی شد. در کابین کانسپت‌های جدید مزدا، دقت زیادی در بازطراحی خطوط افقی شده است و سیستم اطلاعاتی و سرگرمی، به‌طور ماهرانه‌ای درون داشبورد خودرو قرار گرفته است.

با توجه به ماهیت مفهومی خودرو، مزدا هیچ اطلاعاتی در رابطه با پیشرانه‌ و سیستم قوای محرکه‌ آن اعلام نکرده است. با این حال با توجه به پتنت‌‌های اخیر این شرکت در زمینه‌ توسعه‌ مجدد پیشرانه‌های دورانی، پیش‌بینی می‌شود حداقل بخشی از توان خودروهای آینده‌ مزدا توسط این واحد‌های تولید توان تأمین شود.

(۱۸۰)