مشخصات آئودی آر اس سدان ۲۰۱۸ | فیلم

نسخهٔ معمولیآئودی آر اس سدان ۲۰۱۸، ۵٫۱۷ متر طول دارد در حالی‌که A8 L از ۱۳ سانتیمتر فاصلهٔ محوری بیشتری برخوردار است.

در بخش طراحی جدید به‌شدت از کانسپت پرولوگ سال ۲۰۱۴ الهام گرفته و زبان طراحی جدید آئودی را به واقعیت تبدیل کرده است. این خودرو که توسط Marc Lichte طراحی شده، به‌طور قابل‌توجهی مسطح‌تر از نسل قبلی به نظر می‌رسد اما هنوز هم استایل و پرستیژی که از سدان پرچم‌دار آئودی انتظار داریم در آن قابل‌مشاهده است. بزرگ‌ترین تغییر خارجی نمای جلویی این سدان لوکس، جلوپنجرهٔ کرومی بزرگ آن است که همچنان نمایانگر همان جلوپنجرهٔ شش‌ضلعی معروف آئودی است.

همچنین در اطراف این جلوپنجره، چراغ‌های افقی نازکی بکار رفته که چراغ‌های LED روشنایی در روز به‌طور یکپارچه درون آن‌ها ادغام شده است. همچنین این چراغ‌ها مجهز به فناوری جدید لیزری شده‌اند. این چراغ‌های لیزری در سرعت ۷۰ کیلومتر در ساعت فعال شده و دامنهٔ نور را به دو برابر افزایش می‌دهند.

در نمای جانبی خودرو اما بیش از هر چیز خط سقف شیب‌دار آن جلب‌توجه می‌کند که به گفتهٔ آئودی موجب می‌شود تا در این خودرو نمایی کوپه مانند ارائه شود.

همچنین در طرفین خودرو زیر خط کمر، خط ظریفی دیده می‌شود که تا روی درِ صندوق بار هم ادامه دارد. این در حالی است که چراغ‌های عقب نسل جدید A8 به‌طور چشمگیری با نسل قبلی متفاوت است. واضح‌ترین تغییر این چراغ‌ها اتصال آن‌ها به یکدیگر از طریق یک نوار باریک است که در سراسر عرض خودرو کشیده شده است. علاوه بر این، در چراغ‌های عقب A8 جدید مانند مدل TT RS از فناوری OLED استفاده شده است.

در مجموع هرچند طراحی این نسل آئودی کاملاً مانند کانسپت پرولوگ انقلابی نیست، اما مطمئناً برای رقابت با ب‌ام‌و سری ۷ و مرسدس بنز S کلاس، به‌اندازهٔ کافی مدرن هست. همچنین سدان لوکس ارباب حلقه‌ها از استایلی ساده، سنگین و موقر برخوردار است که طبق شیوهٔ طراحی سادۀ شرکت مادرش، گروه فولکس‌واگن شکل گرفته است؛ بنابراین درحالی‌که مرسدس بنز این روزها به خاطر طراحی‌های بحث‌برانگیز خود بعضاً مورد انتقادات شدیدی قرار گرفته، آئودی استایل زیبا، ساده و تحسین‌برانگیزی را برای سدان پرچم‌دار خود ارائه کرده است.

(۷۴)


74
بازدیدها