تست تصادف جیپ گرند چروکی ۲۰۱۸ | فیلم

جیپ گرند چروکی ترک هاوک (TRACKHAWK) پا به عرصه وجود نهاد و فی‌الفور به قدرتمندترین بلندقامتی بدل شد که تاکنون در عالم خلق و تولید شده است.

جیپ گرند چروکی ترک هاوک به یک پیشرانه “هلکت” ۸ سیلندر (V8) و ۶٫۲ لیتری سوپر شارژ مجهز است. توان خروجی این پیشرانه معادل ۷۰۷ اسب بخار و گشتاور آن برابر با ۸۷۵ نیوتن‌متر است. در قیاس با پیشرانه موجود در مدل‌های چلنجر و چارجر SRT هلکت که از گشتاور ۸۸۱ نیوتن‌متری برخوردارند، این میزان از توان اندکی کمتر است.

پیشرانه نصب شده بر روی گرند چروکی ترک هاوک، قادر است که این جیپ ۲,۴۳۳ کیلوگرمی را در عرض ۳٫۵ ثانیه از حالت سکون به تندی ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند که این رقم از حیث زمانی سریع‌تر از همتایان گران‌تری است که توسط مرسدس بنز، ب‌ام‌و، پورشه و لندروور ساخته می‌شوند. مضاف بر آن، این بلندقامت آمریکایی می‌تواند مسافت یک‌چهارم مایل (حدود ۴۰۰ متر) را در مدت زمانی معادل ۱۱٫۶ ثانیه طی کند و نهایتاً به ماکزیمم سرعتی برابر با ۲۹۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد. توان یدک کشی آن نیز معادل ۳,۲۶۶ کیلوگرم است.

گرند چروکی ترک هاوک با یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک روانه بازار می‌گردد؛ گیربکسی که عمدتاً در نسخه‌های پیشین خودروهای “هلکت” به کار رفته و در طول زمان تقویت و توسعه یافته است. این گیربکس، توان حاصل از پیشرانه را به مدد یک سامانه تمام چرخ محرک و با یک دیفرانسیل لغزش محدود الکتریکی به بین چرخ‌های عقب این خودرو منتقل می‌کند. بسته به حالت رانندگی، این سامانه قادر است که نسبت گشتاور را در محورهای جلو و عقب تغییر دهد. مثلاً ۴۰:۶۰ در حالت خودکار (AUTO)،۵۰:۵۰ در حالت برفی (SNOW)،۶۰:۴۰ در حالت یدک کشی (TOW)،۳۵:۶۵ در حالت ورزشی (SPORT) و ۳۰:۷۰ در مسیر جاده (TRACK).

یک جفت از ترمزهای برمبو به سایز ۱۵٫۷۵ اینچ در جلو و ۱۳٫۷۸ اینچ در عقب به طور استاندارد بر روی این خودرو تعبیه شده‌اند. دیگر اجزایی که در گرند چروکی ترک هاوک مشمول بهسازی و ارتقاء یافتند شامل یک شکاف در ناحیه جلو می‌شود که به خنک کردن این بخش مدد می‌رساند و نیز، یک ورودی که در محل چراغ مه شکن سمت راننده جای گرفته و به خنک کردن هوای مسیرهای منتهی به پیشرانه، یاری می‌دهد. به علاوه، بدنه سرخ و آتشین این خودرو را رینگ‌هایی به سایز ۲۰ اینچ تزئین می‌کنند و خروجی چهارگوش جدید در اگزوزهای این خودرو نیز با پرداختی به رنگ تیره تکمیل شده است. دیگر بخش‌های گرند چروکی ترک هاوک، به لحاظ نمای ظاهری بیشتر همانند نسخه متعارف گرند چروکی SRT هستند.

(۱۶۳)


163
بازدیدها