نسل جدید “آئودی اِی ۳″؛ شکارچی بزرگراه‌ها | فیلم

آئودی بیکار ننشسته و با نسل جدید A3 به میدان رقابت خواهد آمد. این خودروی محبوب در فرم‌های هاچبک، سدان و کوپه رونمایی خواهد شد.

A3 به لطف انواع مختلف بدنه، تریم ها و قوای محرکه متنوع یکی از پرفروش‌ترین خودروهای لوکس کلاس خود است. البته انتظار نداریم که آئودی در این نسل انقلابی به پا کرده و چهارمین نسل A3 را بسیار تغییر دهد بلکه شاهد طراحی تکاملی در محصول جدید این برند آلمانی خواهیم بود.

همانند هشتمین نسل فولکس‌ واگن گلف، A3 جدید از پلتفرم به‌روز شده‌ی MQB استفاده خواهد کرد و البته از نظر ابعادی اندکی رشد خواهد کرد تا فضای کابین بهبود یابد. انتظار کاهش وزن مشابه نسل‌های قبلی را در A3 نداریم اما مهندسان آئودی هنوز هم با جادوی خود چند کیلویی را کم خواهند کرد.

می‌توانیم انتظار همان تکنولوژی داخل کابین A4 را در A3 جدید داشته باشیم. کاکپیت مجازی هوشمند آئودی در اکثر تریم ها در دسترس خواهد بود و ویژگی‌های اضافی‌تری چون شارژ بی‌سیم گوشی هوشمند و هات اسپات وای فای نیز ارائه خواهند شد. در بحث طراحی داشبورد نیز می‌توان انتظار طرح مشابه برادر بزرگ‌تر را داشته باشیم.

استفاده از پلتفرم MQB به این معنی است که فضا برای استفاده از طیف وسیع پیشرانه‌ها فراهم است. بسیار از پیشرانه‌ها نسخه‌های به‌روز شده‌ کنونی خواهند بود. مدل بسیار کم‌مصرف پلاگین هیبریدی نیز بنا به ادعای آئودی مصرف کمتری نسبت به نسل قبلی خواهد داشت و انتظار می‌رود سیستم الکتریکی ۴۸ ولتی نیز در برخی از مدل‌های هیبریدی بکار گرفته شود. البته مدل‌های اسپورت‌تر s3 و RS3 نیز چندی بعد از معرفی نسخه‌ی استاندارد عرضه خواهند شد.

انتظار می‌رود ورود آن به نمایندگی‌ها نیز در نیمه‌ اول سال ۲۰۱۹ صورت بگیرد. احتمالاً بهای این خودرو نسبت به نسل فعلی اندکی افزایش خواهد یافت بنابراین انتظار بهای حدود ۲۰ هزار پوندی برای مدل‌های پایه را داریم.

(۱۰۳)


103
بازدیدها