تست تصادف مرسدس بنز ایکس کلاس با ۵ ستاره ایمنی | فیلم

مرسدس بنز X کلاس با طراحی مترقی و مدرن،چیزی جدا از سایر طراحی های این شرکت است که تعادل خوبی میان قدرت و شیک بودن را به نمایش می گذارد و در کلاس وانت های سایز متوسط می تواند گروه های مشتری جدیدی را جذب این شرکت کند.ایکس کلاس مظهرفلسفه طراحی جدید مرسدس بنز  است .طراحی ناب این خودرو  بسیار دقیق صورت گرفته است.

بدنه مرسدس بنز X کلاس سک پیک آپ بلند قد و اسپرت است که به لطف فاصله ی دو محور طولانی ۳۱۵۰ میلیمتری با وجود یک وانت بودن دارای کالبینی جادار و راحت است.فیس جلوی خودرو کاملا عضلانی است و در وسط خود یک جلو پنجره کرومی با دو خط موازی را جای داده است، چراغ جلو از نوع LED است و در درون خود چراغ نیز دی لایت های ال ای دی به صورت نواری قرار گرفته شده اند،همچنین در بخش پایین سپر چراغ های مه شکن دایره ای پروژکتوری جای گرفته اند. سپر این خودرو در مدل های فول آپشن در جلو و عقب دارای روکش کرومی شیک و زیر سپر کرومی است که در مدل های معمولیش این روکش کرومی وجود ندارد و همرنگ بدنه می باشد.سازندهٔ آلمانی ادعا می‌کند که وانت X کلاس توانایی حمل ۱٫۱ تن بار و کشش ۳٫۵ تن بار را دارد و می‌تواند به‌عنوان وسیلهٔ نقلیه‌ای هم برای خانواده و هم برای کار مورداستفاده قرار گیرد.

مرسدس بنز | تگ

مرسدس بنز | تگ

این خودرو دارای دو موتور چهار سیلندر قدرتمند و کارآمد است.اولین موتور ۲٫۳ لیتری دیزلی است  و در دو مدل می تواند دو خروجی تولید کند.در مدل X 220 D با توربو شارژر  خروجی ۱۲۰ کیلو وات / ۱۶۳ اسب بخار را می دهد و در مدل بی توربو X 250 D نیز خروجی ۱۴۰ کیلو وات / ۱۹۰ اسب بخار را تولید می کند. موتور دوم هم بنزینی و در مدل X 200 می تواند خروجی ۱۲۲ کیلو وات / ۱۶۵ اسب بخار را تولید کند. البته این شرکت اعلام کرده است که قرار است موتور ۶ سیلندر پرقدرت دیزلی را در سال ۲۰۱۸ به تایپ های ایکس کلاس اضافه کند. گیربکس های هر سه مدل از نوع های ۶ سرعته دستی و یا ۷ سرعته اتوماتیک هستند.

(۴۵۰)