تست تصادف دی اس کراس بک ۷ با دریافت ۵ ستاره ایمنی | فیلم

دی اِس اوایل سال ۲۰۰۹ کارش را آغاز کرده و سال ۲۰۱۵ و اکنون شاهد شاسی بلند این برند فرانسوی یعنی دی اِس ۷ کراس بَک (DS 7 Crossback) با کابینی مجلل، سیستم تعلیق منحصر به فرد و قابلیت های رانندگی خودکار در نمایشگاه خودرو ژنو هستیم.

دی اِس با معرفی این خودرو قصد دارد با شاسی بلند هایی همچون آئودی Q5 و رَنجرووِر ایوُک رقابت کند. مدیر پروژه دی اِس ۷ کراس بَک، زویر سَویگنون، اظهار داشت: “ما برای ورود به عرصه رقابت با برند های برتر باید خودرویی متفاوت عرضه می کردیم”.

بنابر این، طراحان و مهندسین پروژه دی اِس ۷ کراس بَک همه یک هدف را دنبال می کردند: ساخت یک شاسی بلند لوکس به سبک متفاوت و متمایز فرانسوی. طراحی این شاسی بلند فرانسوی با جلو پنجره کروم کمی به خودرو های لکسوس شباهت دارد.

دی اس | تگ

دی اس | تگ

دی اِس ۷ در سال ۲۰۱۹ به سیستم پلاگین هیبرید هم مجهز خواهد شد. با ترکیب یک موتور ۱٫۶ لیتری توربو با قدرت ۱۹۷ اسب بخار و دو موتور الکتریکی، دی اِس ۷ قدرتی معادل ۲۹۶ اسب بخار را تولید خواهد کرد و در حالت الکتریکی می تواند ۶۰ کیلومتر مسافت را بپیماید. اما تا پیش از عرضه دی اِس ۷ با سیستم ذکر شده، خریداران این خودرو می توانند موتور سه سیلندر بنزینی ۱٫۲ لیتری با قدرت ۱۲۸ اسب بخار و یا یکی از دو نسخه موتور ۱٫۶ THP را انتخاب کنند. همچنین دو موتور دیزل نیز برای دی اِس ۷ در نظر گرفته شده و به غیر از مدل های پایه، همه مدل های این خودرو به گیربکس ۸ دنده اتوماتیک مجهز هستند.

(۵۴۵)