درگ مکلارن ۵۷۰ اس، پورشه ۹۱۱ توربو اس، آئودی و نیسان جی تی آر | فیلم

خودروی مک لارن ۵۷۰ اس اسپایدر (McLaren 570S Spider) با سقف دوتکه جمع‌شونده معرفی شد. نسخه اسپایدر کمی نسبت به مدل کوپه ۵۷۰S سنگین‌تر است اما از لحاظ عملکرد هیچ تفاوتی ندارد.

شرکت بریتانیایی مک لارن از نسخه اسپایدر مدل ۵۷۰S رونمایی کرد. در سقف دوتکه قابل جمع شدن این خودرو از همان فناوری موجود در نسخه اسپایدر مدل‌های ۶۵۰S و ۶۷۵LT استفاده می‌شود. بنا بر اعلام شرکت مک لارن، مکانیسم سقف مدل ۵۷۰ اس اسپایدر باعث شده تا وزن این خودرو ۴۶ کیلوگرم نسبت به مدل کوپه بیشتر شود. در عین حال، هیچ اجزای اضافی برای افزایش مقاومت در شاسی خودرو به کار نرفته، اما استقامت نسخه اسپایدر هیچ کمبودی نسبت به نسخه کوپه ندارد.

مک لارن | تگ

مک لارن | تگ

به این ترتیب به این خانواده سوپراسپورت که شامل مدل‌های ۵۷۰S و ۵۷۰GT می‌شد، عضو دیگری هم اضافه شده که برخلاف آن‌ها به سقف جمع‌شونده نیز مجهز شده است. این سقف از پانل‌های کامپوزیتی سبک‌وزنی ساخته شده که به هیچ وجه موجب کاهش عملکرد خودروی مک لارن ۵۷۰ اس اسپایدر نمی‌شود. هنگامی که راننده قصد لذت بردن از هوای تازه را داشته باشد می‌تواند حداکثر طی ۱۵ ثانیه با سرعت حرکت ۴۰ کیلومتر بر ساعت، سقف را باز کند. این سقف کامپوزیتی پس از باز شدن در زیر پوششی در پشت صندلی‌های عقب پنهان خواهد شد. بسته شدن سقف نیز به همین اندازه، با سرعت انجام می‌شود. همچنین راننده می‌تواند در زمان باز بودن سقف، یک بادگیر را نیز به صورت الکتریکی و مطابق با نیاز خود، بالا یا پایین ببرد. زمانی که بادگیر بالا باشد، صدا و باد داخل کابین را کاهش می‌دهد اما با فشردن یک کلید، این قطعه پایین رفته و صدای بیشتری به داخل کابین وارد می‌شود.

 

(۸۷)


87
بازدیدها