شارژر بیسیم ب ام و برای مدل ۵۳۰ ای | فیلم

شرکت خودروسازی بی‌ام‌و از سال ۲۰۱۸ خودروی الکتریکی بی‌ام‌و ۵۳۰E آی پرفورمنس را با فناوری شارژ بی‌سیم (شارژ القایی) تولید می‌کند. ایده‌ی شارژ بی‌سیم یا شارژ القایی برای خودروهای الکتریکی، به زمانی برمی‌گردد که اولین خودروهای الکتریکی تولید شدند؛ اما از سال ۲۰۱۸ به بعد، این ایده به واقعیت تبدیل خواهد شد. شارژ بی‌سیم بی‌ام‌و ابتدا برای خودروی الکتریکی بی‌ام‌و ۵۳۰e آی پرفورمنس و در مدت کوتاهی پس از آن برای سایر خودروهای الکتریکی و هیبریدی پلاگین این خودروساز آلمانی در دسترس خواهد بود.

بی ام و | تگ

بی ام و | تگ

از این پس با کمک یک صفحه‌ی بارگذاری مخصوص و البته یک خودروی الکتریکی یا هیبریدی مجهز به سیستم شارژ بی‌سیم، وصل کردن کابل شارژ به خودرو کاری اضافه خواهد بود. در حال حاضر نمونه اولیه نشان داده‌شده در شکل، از یک صفحه‌ی پایه همراه با یک سیم‌پیچ اولیه‌ی یکپارچه استفاده می‌کند.صفحه‌ی کف را می‌توان هم در گاراژ و هم در خارج از منزل استفاده کرد و به کمک آن، باتری لیتیوم یون خودرو را در ترکیب با یک سیم‌پیچ ثانویه نصب‌شده در کف خودرو شارژ کرد. یک میدان متناوب مغناطیسی بین دو کویل تولید می‌شود و خروجی این سیستم تا ۳.۲ کیلووات است که می‌توان آن را به‌صورت القایی انتقال داد.

اگر خودروی الکتریکی بی‌ام‌و ۵۳۰e آی پرفورمنس روی صفحه‌ی بارگیری شارژ بی‌سیم بی‌ام‌و پارک شود، ظرف مدت ۳.۵ ساعت باتری کاملا شارژ ‌می‌شود. این میزان کمی کمتر از شارژر ۳.۷ کیلو وات داخلی خودرو است، اما تفاوت آن‌ها خیلی کم است. با فقط یک بار شارژ کامل، خودروی الکتریکی بی‌ام‌و ۵۳۰e آی پرفورمنس قادر است ۱۶ مایل (۲۶ کیلومتر) مسافت طی کند.

هنگام قرار دادن خودروی الکتریکی روی پلت‌فرم بارگیری و شارژ، سیستم iDrive خودرو با کمک خطوط راهنما و نمایش دقیق موقعیت مورد نیاز خودرو، به راننده‌ی خود کمک می‌کند. البته قطعاتی نیز طراحی شده‌اند که می توان در کف گاراژ نصب کرد؛ به‌طوری که خودرو می‌تواند بدون آسیب رساندن به بدنه، خیلی راحت با عبور از میان آن‌ها در محل مناسب پارک کند و عملیات شارژ آغاز شود.

(۱۶۴)


164
بازدیدها