درگ مکلارن ۷۲۰ اس و لامبورگینى هوراکان | فیلم

شش سال پیش مک‌لارن خودروی توانمند MP4-12C‌ را معرفی کرد که در بسیاری از رقابت‌ها فراری ۴۵۸ را شکست داد. سه سال بعد مک‌لارن ۶۵۰S برای جایگزینی MP4-12C‌ معرفی شد که نه تنها در رده‌ی خود حرف‌های بسیاری برای گفتن داشت، بلکه حتی رقبای قدرتمندتری مانند لامبورگینی اونتادور و فراری F12‌ را نیز تحت تأثیر عملکرد خود قرار داد. اکنون نوبت به نسل جدید سوپراسپرت مک‌لارن رسیده است تا بار دیگر توانایی بالای این شرکت در تولید خودروهای قدرتمند را به رخ همگان بکشد.

مک لارن | تگ

مک لارن | تگ

۷۲۰S از نسل دوم سازه‌ی مونوکیج فیبرکربن بهره می‌برد که پیشرفت‌های بسیاری در این بخش نسبت به نمونه‌های پیشین این خودروساز به همراه دارد. در حالی که ۶۵۰S از قاب فلزی برای اتصال شیشه‌ی جلو به بدنه‌ی خودرو بهره می‌برد، ۷۲۰S به ستون A و نگهدارنده‌های شیشه‌ی جلو از جنس فیبرکربن مجهز شده است.

سازه‌ی جدید بدنه همچنین در بخش میانی سقف تقویت شده است تا طراحان به‌خوبی موفق به توسعه‌ی درهایی بزرگ‌ و پهن‌تر بشوند. مک‌لارن ادعا می‌کند سازه‌ی جدید به‌کاررفته در ۷۲۰S، نزدیک به ۱۸ کیلوگرم سبک‌تر از نسخه‌ی پیشین در ۶۵۰S است.

مک‌لارن ۷۲۰S برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به ۲.۸ ثانیه زمان احتیاج دارد که تنها ۰.۱ ثانیه سریع‌تر از ۶۵۰S‌ است. این موضوع منجر به ایجاد برخی ابهامات در خصوص پیشرفت عملکرد سوپراسپرت جدید مک‌لارن شده است. اما نکته‌ اینجا است که با افزایش سرعت، تفاوت توانایی‌های ۷۲۰S با نسل پیشین آن نیز افزایش می‌یابد.

این خودرو در مدت زمان ۷.۸ ثانیه به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که نسبت به نسل پیشین خود  بهبود ۰.۶ ثانیه‌ای تجربه کرده است. این موضوع در مدت زمان رسیدن به سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت نیز صادق است. مک‌لارن ۷۲۰S ۴ ثانیه زودتر از نسل پیشین خود و در ۲۱.۴ ثانیه به سرعت مذکور می‌رسد. حداکثر سرعت خودرو نیز ۳۴۱ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.

(۶۶)


66
بازدیدها