ب ام و آی۳ و آی ۳ اس مدل ٢٠١٨ رونمایى شد | فیلم

خودروی آلمانی ب ام و i3 یک خودروی برقی چهارصندلی است که دیفرانسیل آن متصل به چرخ های عقب است. یک باتری یون لیتیومی ۲۲ کیلوواتی دارد که از این میان ظاهرا ۱۸٫۸  کیلووات آن عملی و قابل استفاده است و یک موتور الکتریکی ۱۳۰ کیلوواتی با توان ۱۷۰ اسب بخار آن را می راند.

بی ام و | تگ

بی ام و | تگ

موتور این خودروها با استفاده ی صرف از باتری فول شارژ به صورت علمی ۱۴۰ تا ۱۶۰ کیلومتر و در صورت رعایت معیارهای کارایی سوخت تا ۲۰۰ کیلومتر بدون نیاز به منبع نیروی محرک دیگر حرکت می کند، ولی در عمل این مقدار نهایتا ۱۳۰ کیلومتر است. اگر منبع سوخت مصرفی دیگری نیز به صورت ترکیبی داشته باشد، بدون استفاده از آن ۱۱۵و با  استفاده از آن نهایتا ۲۴۰ کیلومتر بدون نیاز به سوخت گیری مجدد حرکت می کند.این را هم باید دانست که تغییر وضعیت کارکرد به A/C باعث مصرف بیشتر شده و با این وضع نسبت به برد مجموع، شش کیلومتر کمتر می توان رانندگی کرد.

این خودروها به جهت محدودیت توان مصرفی امکان رانندگی با سرعت های بالا را ندارند و حالت رانندگی اسپورت با آن ها ممکن نیست، بلکه تغییر حالت از اکو یا اکو پلاس (که محدودیت سرعت برای راننده ایجاد می کند) به حالت کامفورت نیز برق بیشتری مصرف می کند. فقط در مواردی که مطمئن هستید به شارژ عملیاتی شهری یا خانگی دسترسی دارید می توانید با خیال راحت گاز بدهید. تایرهای این خودرو به جهت وزن کل ماشین نسبتا باریک انتخاب شده است و این از نظر علمی کمی قدرت کنترل خودرو را کم می کند ولی راننده اغلب چیزی احساس نمی کند چون قرار گرفتن باتری های سنگین وزن در وسط و در پایین، کنترل خودرو را راحت تر کرده و خطر غلطیدن به اطراف را کم می کند.

(۱۴۴)


144
بازدیدها