مرسدس بنز میباخ ۶ کابریولت رونمایى شد | فیلم

مرسدس بنز میباخ ۶ کابریولت تمام الکتریکی، با داشتن ظاهری براق و  بدون سقف، قابل تبدیل به مدل سقف‌داری است که سال گذشته با همین نام در نمایشگاه Pebble Beach Concours d’Elegance رونمایی شد. همان‌طور که انتظار می‌رفت، مرسدس بنز ۶ کابریولت نیز همانند اجداد قبلی خود خودرویی بسیار جذاب و با تاثیرپذیری بسیار از آثار هنری است.

میباخ | تگ

میباخ | تگ

چرخ‌های ۲۴ اینچی و کاپوتی دراز سبب می‌شود که این خودرو، کشیده‌تر از هر اتومبیل دیگری به نظر برسد و وجود باله‌ای در پشت آن نیز بیش از پیش به این مسئله دامن می‌زند. جلوپنجره مشبک کرومی همراه با شکاف‌های ظریف برای چراغ‌های جلو، به خوبی ظاهر خودرو را توصیف می‌کنند.بخش عقبی خودرو علاوه بر زیبایی ذاتی خود، هارمونی خاصی با رنگ آبی متالیک طبیعی دارد. این زیبایی‌ها تنها در ظاهر میباخ ۶ کابریولت خلاصه نمی‌شود و داخل کابین نیز شاهد یک شاهکار هنری هستیم. این خودرو دارای دو صندلی است و فضای داخلی آن از طراحی سیال و روان بهره می‌برد و سبب می‌شود که کنسول مرکزی باله مانند این خودرو، اجزای روشن کننده محیط داخلی، و پانل‌های درب‌ها با دیزاین و طراحی صندلی‌ها ترکیب و آمیخته شوند.

هر یک از چراغ‌های آبی چشم نوازی که در کابین میباخ ۶ کابریولت مشاهده می‌شود، نشان دهنده لوگوی ستاره مانند نوک تیز مرسدس با نور پس زمینه اندک است. با این حال در میباخ ۶ کابریولت نیز همانند بیشتر خودروهای مرسدس بنز، به جای نمایشگرهای دیجیتال، از صفحه نمایش‌های آنالوگ لمسی کلاسیک و قطب‌نماهای مدور دوقلوی نصب شده در بالای ستون فرمان استفاده شده است؛ زیرا مرسدس بنز باور دارد که مشتریان باید سیستم لاکچری آنالوگ را نیز در این دنیایی که هر روز بیشتر از دیروز به سمت دیجیتالی شدن پیش می‌رود، تجربه نمایند.

با این حال عملیات اصلی رانندگی و اطلاعات هدایتی، همچنان از طریق دو نمایشگر موجود بر روی شیشه جلوی اتومبیل طرح‌ریزی می‌شود. چهار موتور الکتریکی نیز برای هر یک از چرخ‌های این خودرو به کار گرفته شده است که در مجموع توانی معادل ۷۵۰ اسب بخار یا ۵۵۰ کیلووات را تولید می‌کند.

(۲۰۲)


202
بازدیدها