نگاهى به کانسپت زیباى سیتروئن | فیلم

سیتروئن از یک سدان بزرگ جدید کانسپت به نام CXperience پیش از اولین حضور رسمی آن در نمایشگاه پاریس امسال رونمایی کرد. سیتروئن هدف از طراحی این کانسپت فوق‌العاده را نشان دادن توانایی‌های خود جهت اعمال زبان طراحی فعلی‌اش بر روی یک سدان بزرگ اعلام کرده است. این کانسپت نشان‌دهندهٔ یک پرچم‌دار پلاگ‌این‌هیبریدی و خودرویی مربوط به آینده است.

کانسپت | تگ

کانسپت | تگ

کانسپت جدید سیتروئن ۴٫۸۵ متر طول، ۲ متر عرض و ۱٫۳۷ متر ارتفاع دارد درحالی‌که به دلیل برخورداری اوورهنگ‌های بسیار کوتاه (پیش‌آمدگی‌های جلو و عقب) فاصلهٔ بین دو محور طویلی برابر با ۳ متر دارد و درکل ماشینی واقعاً قابل‌توجه است.

سدان بزرگ جدید سیتروئن بر روی رینگ‌های ۲۲ اینچی قرارگرفته و دارای ظاهری جسورانه و لولاهای برعکس درهای عقب است. ابعاد گستردۀ این کانسپت در کنار طراحی هوشمندانهٔ داخلی موجب ارائهٔ فضای داخلی بزرگ و یک صندوق بار وسیع گردیده که آن‌را برای پیمودن مسافت‌های طولانی مناسب می‌سازد.

در قلب کانسپت CXperience یک قوای محرکهٔ پلاگ‌این‌هیبریدی بنزینی-الکتریکی قرارگرفته که مشخصات موتور بنزینی آن نامعلوم است اما احتمالاً قدرتی بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ اسب بخار دارد. یک موتور الکتریکی نیز ۱۰۷ اسب بخار قدرت اضافی تولید نموده و مجموع قدرت خودرو را به حدود ۳۰۰ اسب بخار می‌رساند.

همچنین طبق ادعای سیتروئن این خودرو می‌تواند تا ۶۰ کیلومتر را به‌صورت تمام الکتریکی طی نماید. باطری‌های این خودرو را از طریق یک خروجی برق معمولی می‌توان در تنها چهار و نیم ساعت شارژ کرد درحالی‌که اگر از شارژر ۶٫۶ کیلووات ساعتی و خروجی ۳۲ آمپر استفاده شود زمان لازم جهت پُر شدن باطری‌ها به کمتر از دو ونیم ساعت کاهش پیدا می‌کند.

(۷۱)


71
بازدیدها