پورشه ۹۱۸ اسپایدر چگونه ساخته می شود | فیلم

پورشه ۹۱۸ اسپایدر نخستین بار به عنوان جانشین کاررا GT به صورت یک خودروی مفهومی در نمایشگاه خودروی ژنو در سال ۲۰۱۰ رونمایی شد. در تابستان همان سال نیز چراغ سبز تولید به آن داده شد. بدین ترتیب، در اواخر سال ۲۰۱۳ و در واقع ۱۸ سپتامبر این سال (۹/۱۸) یکی از جذاب‌ترین و کامل‌ترین خودروهای سوپراسپرت هیبریدی سبز، مدرن و پیشرفته در اشتوتگارت متولد شد.

پورشه ۹۱۸ اسپایدر دارای رکورد سریع‌ترین خودروی تولیدی استاندارد جاده‌ای جهان با زمان ۶:۵۷ در پیست نوربرگ‌رینگ با تایرهای خیابانی است. برای یک خودرو در این کلاس و با قدرت تولیدی ۸۷۴ اسب بخار (۸۸۷ps) و گشتاور ۱۲۸۰ نیوتن متر، مصرف سوختی به اندازه تنها ۳٫۰ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر نیز شگفت‌انگیز است. این قدرت ناشی از جفت شدن یک موتور ۸ سیلندر با میل‌لنگ تخت به حجم ۴٫۶ لیتر و قدرت ۶۰۵ اسب بخار با دو موتور الکتریکی می‌باشد.

شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت این خودرو که توسط مجله کار اند درایور اندازه‌گیری شده ۲٫۲ ثانیه و شتاب صفر تا ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت آن ۴٫۹ ثانیه و زمان طی مسافت ۴۰۰ متر آن تنها ۹٫۸ ثانیه می‌باشد که حتی بوگاتی ویرون نامدار را نیز در سایه قرار می‌دهد.

(۱۷۴)


174
بازدیدها