درب هاى بسیار مقاوم فولکس واگن گلف | فیلم

مدل فیس‌لیفت‌شده‌ی گلف برای سال ۲۰۱۷ و با نام نسل ۷.۵ شب گذشته رونمایی شد. فولکس‌واگن مدعی است که این خودرو پیشرفته‌ترین خودروی ارزان و مقرون‌به‌صرفه‌ای است که تاکنون ساخته شده است.

این هاچ‌بک محبوب به مجموعه‌ای از تجهیزات ایمنی و فناوری‌های جدید مجهز شده است که آن را یک یا دو پله بالاتر از سایر خودروهای این کلاس قرار می‌دهد. نسل ۷.۵ از اواسط سال ۲۰۱۷ وارد بازار استرالیا خواهد شد.همان‌طور که انتظار می‌رفت، تغییرات در طراحی خارجی نامحسوس، هوشمندانه و جزئی هستند. در این مدل جدید از سپرهای جدید و چیدمان داخلی متفاوت چراغ‌های جلو و عقب، شامل چراغ‌های روشنایی در روز (DRL) از نوع LED استفاده می‌شود. ضمن اینکه طراحی رینگ چرخ‌ها و جلوپنجره نیز متحول شده است.

پیشرانه‌های در نظر گرفته‌شده برای گلف ۲۰۱۷ شامل پیشرانه‌ی ۱.۵ لیتری جدید این شرکت با نام TSI Evo است که می‌تواند ۱۴۷ اسب بخار قدرت و ۲۵۰ نیوتون‌متر گشتاور تولید کند. این پیشرانه‌ی جدید جایگزین پیشرانه‌ی ۱.۴ لیتری قدیمی می‌شود که دارای قدرت ۱۲۳ اسب بخار و گشتاور ۲۰۰ نیوتون‌متر بود. پیشرانه‌ی ضعیف ولی کم‌مصرف BlueMotion نیز در برخی بازارهای خاص قابل سفارش خواهد بود که البته استرالیا جزو آن‌ها نیست.

بااینکه این خبر به‌طور رسمی تائید نشده است، اما انتظار می‌رود نسخه‌ی تمام الکتریکی گلف با نام e-Golf نیز با قدرت ۱۳۴ اسب بخار به تولید برسد تا جایگزین مدل فعلی ۱۱۳ اسب بخاری و ۲۷۰ نیوتون‌متری شود. احتمالا شعاع حرکتی گلف الکتریکی جدید بالاتر از شعاع ۱۹۰ کیلومتری گلف الکتریکی فعلی باشد و به رقم حدود ۳۰۰ کیلومتر افزایش پیدا کند.

در کمال تعجب، متأسفانه فولکس‌واگن اطلاعاتی در خصوص مدل‌های دیزلی گلف، منتشر نکرده است و اعلام نکرده است که آیا این مدل جدید نمونه‌های دیزلی نیز خواهد داشت یا خیر.

هاچ‌بک اسپرت گلف GTI نیز یک افزایش جزئی قدرت را تجربه کرده است و قدرت و گشتاور آن به رقم ۲۲۶ اسب بخار و ۳۵۰ نیوتون‌متر افزایش پیدا کرده است. این قدرت توسط یک پیشرانه‌ی چهار سیلندر مجهز به توربوشارژ با حجم ۲ لیتر تولید می‌شود که پیش‌ازاین تنها بر روی مدل گلف GTI Performance قابل سفارش بود.

 

(۹۱)


91
بازدیدها