نقاشی کودکان؛ آموزش کشیدن پاندا با ماژیک | فیلم

آیا تا کنون به نقاشی کودکان نگریسته و اندیشیده‌اید که این نقاشی‌ها بازتابی از کدامین گوشه‌های افکار و احساسات آنهایند؟

اگر دقیق بنگریم درمیابیم که این نقاشی‌ها جزئیاتی مرموز و حتا اضطراب آور در خود دارند و تحلیل در آفرینش یک نقاشی می‌تواند در خصوص رشد کودک و روانشناسی عقلی او به ما یاری رساند. نقاشی کودک همزمان با رشد انسان دارای جزئیات بیشتر تناسب‌های بهتر و دید واقع‌گرایانه می‌شود و برخی خصوصیات برجسته و متمایز در هر مرحله از رشد نقاشی کودکان نقاشی را متمایز و شخصی می‌کند.

اگر می‌خواهید کودکتان سریع رنگ‌آمیزی کند، از ماژیک استفاده کنید. اما به یاد داشته باشید طریقه‌ استفاده از ماژیک به کلی با مدادرنگی فرق دارد. ماژیک را نباید روی سطح کاغذ بفشارید و نباید روی سطحی که قبلا رنگ شده است دوباره ماژیک بکشید. وگرنه ممکن است کاغذ یا مقوای شما خراب شود.

اگر می‌خواهید در رنگ‌آمیزی‌تان سایه‌روشن‌های متنوعی داشته باشید، بهترین ابزار برای این کار مداد رنگی است؛ البته از آبرنگ و گواش هم می‌شود برای این منظور استفاده کرد اما کار کردن با آنها برای تازه‌ واردها آسان نیست.

ماژیک‌های رنگی رنگی خیلی هیجان انگیز هستند، زیبایی نقاشی های ماژیکی پرنگ بودن آنها است که آنها رو مثل طرح های چاپی می‌کند.

برای نقش‌های ریز مثل ماندالا، استفاده از روان‌نویس نوک‌نمدی نتیجه‌ بسیار خوبی می‌دهد. طریقه‌ استفاده از روان‌نویس نوک‌نمدی شبیه ماژیک است با این تفاوت که نوک باریک‌تری دارد و برای رنگ‌آمیزی سطح‌های بزرگ زمان زیادی می‌برد. بهترین ابزار برای رنگ‌آمیزی ماندالا و طرح‌های هندسی، روان‌نویس ژله‌ای است. روان‌نویس ژله‌ای سطحی صاف و یکدست به شما می‌دهد و به نرمی روی سطح کاغذ می‌لغزد و کار با آن بسیار خوشایند است.

می‌توانید از ابزارهایی مثل مدادرنگی یا ماژیک نئونی (شبرنگ)، ماژیک طلایی و نقره‌ای یا رنگ‌های اکلیلی یا متالیک، برای ایجاد جلوه‌های خاص در قسمت‌هایی از رنگ‌آمیزی‌تان استفاده کنید.

در رنگ‌آمیزی شما می‌توانید از ابزارهای مختلفی به صورت ترکیبی استفاده کنید. مثلا، جاهایی که به سایه‌روشن نیاز دارید از مدادرنگی استفاده کنید. جاهایی که می‌خواهید پررنگ و درخشان باشد از ماژیک استفاده کنید و قسمت‌های ریز و ظریف را با روان‌نویس رنگ کنید.

در این ویدئو طرز کشیدن گام به گام نقاشی پاندای کودکانه به شما آموزش داده می‌شود.

طرح پاندا

نقاشی کودکانه پاندا | تگ

(۱۴۵۵۰)