تکنیک نقاشی با آبرنگ؛ آموزش کشیدن جنگل خاکستری | فیلم

ده نکته از مرکب

  1. جوهر برای اولین بار در سپیده‌دم تاریخ مورد استفاده قرار گرفت. اولین جوهر با دوده و آب ساخته شده بود.

 

  1. در حدود چهار هزار سال پیش نوعی مرکب سیاه و با دوام در چین و مصر تهیه می شد. بدین گونه که دوده چراغ یا زغال چوب را با نوعی چسب یا صمغ، می آمیختند. آن گاه موقع مصرف، کمی آب نیز به آن می افزودند . امروزه ، مرکب های چین و هندوستان را باز هم بر همین اساس می سازند. این نوع مرکب ها برای رسم یا نوشتن چیزهایی که می خواهند ثابت بماند، مورد استفاده قرار می گیرند.

 

  1. تاریخ جوهر هند از زمان حداقل قرن ۴ قبل از میلاد است که از استخوان‌های سوخته، قیر و مواد دیگر ساخته‌ شده است. نوشتن با جوهر و سوزن تیز نیز اوایل در جنوب هند متداول بود.

 

  1. با استفاده از مواد سفید کننده می‌توان اثرات جالبی را روی جوهر کار شده روی سطح ایجاد کرد.

 

  1. جوهرهای پاک‌نشدنی برای جلوگیری از تقلب در انتخابات هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

  1. برای کارهایِ سنگین جوهر بهتر است از مقواهای گرم بالا استفاده کرد تا مقوا به‌خاطر نمناک بودن زیاد تاب برندارد.

 

  1.  قلم‌موها را به خصوص اگر از نوع هندی و چینی استفاده کرده‌اید بعد از کار بشویید.

 

  1.  این رنگ‌ را با ایربراش هم می‌توان بر سطح کار پاشید فقط موقع پاشیدن چه از این رنگ و چه از رنگ‌های دیگر استفاده می‌کنیم بهتر است از ماسک استفاده کنیم و مکانی که در آن اسپری می‌کنیم تهویه مناسب داشته باشد.

 

  1.  یک‌ سری از جوهرها و مرکب‌های تولید شده کارخانه‌جات مواد تشکیل‌دهنده نسبتاً مشابه با اکریلیک مایع دارند.

 

  1.  درب بعضی از این بطری‌ها با چوب‌پنبه پوشیده شده تا از ریختن رنگ به بیرون جلوگیری کند. اگر درب چوب‌پنبه نداشت می‌توانیم خودمان بگذاریم و با یک میخ‌آهنی یا وسیله مشابه آن را سوراخ کنیم تا رنگ یکباره بیرون نریزد و و روی رنگ کنترل بیشتری داشته باشیم، این کارها برای این است که این رنگ نسبت به رنگ‌های دیگر بسیار رقیق است و به راحتی می‌تواند از ظرف بیرون بریزد.

(۲۴۱۷)