نقاشی سه بعدی روی شیشه | فیلم

خلاقیت یکی از کلیدی‌ترین ویژگی‌های انسان است؛ هنرمند پاریسی هم که به اندازه کافی از این ویژگی برخوردار است، ایده‌ی نقاشی روی شیشه برای خلق تصاویری سه بعدی را پرورش داده است.

ایده‌ی نقاشی سه بعدی (۳D Painting) روی شیشه، حدودا ۲۰ سال پیش به ذهن این هنرمند خلاق که ژان پیر ویل (Jean-Pierre Weill) نام دارد، خطور کرد. در آن زمان ویل زندگی سختی داشت و مشکلات مربوط به تامین هزینه‌های خانواده او را مجبور کرده بودند که بین زندگی به عنوان یک هنرمند و داشتن شغلی عادی، یکی را انتخاب کند؛

شاید این شرایط سخت باعث شد که یک روز صبح، ایده‌ی نقاشی بر روی لایه‌های شیشه و قرار دادن آن‌ها بر روی هم، به صورتی که حس سه بعدی بودنِ اثر در بیننده به وجود آید، در ذهن ویل شکل گرفت. او با کمک همسرش که خود نیز یک هنرمند است، تعدادی از آثار نقاشی روی شیشه را که به عنوان اولین نمونه‌های کارش بودند، به فروش گذاشت. همانطور که انتظار می‌رفت، استقبال از این آثار دلگرم‌کننده و انگیزه‌بخش بود.

نقاشی‌های ویل که با کمک خانواده‌اش بر روی لایه‌های شیشه پیاده می‌شوند، با تغییر زاویه‌ی دید مخاطب، تصور حرکت و پویایی را به وجود می‌آورند.

منبع : boredpanda

 

(۴۸۴)