انیمیشن نامه کیمیاگر؛ آموزنده و خارق العاده | فیلم

انیمیشن کوتاه The Alchemist’s Letter اثری با معنی و مفهوم است که در پس ظاهر زیبایش، داستانی عمیق و تاثیر‌گذار را روایت می‌کند. با معرفی این انیمیشن کوتاه همراه باشید.

در طول تاریخ بار‌ها افرادی برای دستیابی به اهداف خود راه و روش‌های متفاوتی را در پیش گرفته‌اند. برخی برای گسترش قلمروی خود به جنگ افروزی پرداختند و برخی دیگر برای آزادی مردم خود دست به انقلاب زد‌ه‌اند. اما وجه اشتراک هر دوی آن‌ها مواردی است که در هر دو حالت از دست خواهند رفت. خانواده‌های بسیاری عضوی را که داوطلبانه یا به اجبار در جنگ یا انقلاب شرکت کرده، از دست داده‌اند. در نقطه مقابل این حالت، اشخاصی قرار دارند که با هدف ثروت و پیمودن راه صد ساله در عرض یک شب، خانهو خانواده را ترک می‌کنند و ظلمی را که در حق نزدیکانشان می‌کنند نادیده می‌گیرند. انیمیشن کوتاه The Alchemist’s Letter داستان چنین فردی را روایت می‌کند.

این اثر در کلبه‌ای ساده در دل جنگل جریان دارد. نیکولاس، راوی داستان، کیمیا‌گری است که سال‌ها برای ساخت دستگاه تبدیل فلزات به طلا تلاش کرده و در این راه خانواده خود را از یاد برده است. در نهایت نیکولاس به این هدف دست می‌یابد و برای استفاده از آن باید هزینه‌ای گزاف بپردازد؛ دستگاه با استفاده از خاطرات کار می‌کند. وریدین مدت‌ها پیش خانه را ترک کرده و اکنون پس از مرگ پدرش به محل زندگی کودکی‌اش باز‌گشته است. نیکولاس برای پسرش با‌ارزش‌ترین خاطراتش را به یادگار گذاشته است، خاطراتی که به وریدین درس زندگی خواهند داد…

منبع: Vimeo / Carlos Stevens

(۱۲۲)