کلیپ جالب از شستشو و نوازش مار پیتون غول‌آسا | فیلم

پیتون از خزندگانی است که با کمین ، طعمه را به دام می اندازد. او ابتدا حیوان از همه جا بی خبر را با آرواره هایش محکم می گیرد و بعد دور او پیچیده و چنان فشارش می دهد که دیگر نتواند نفس بکشد. پیتون حتی در کشاکش غلبه بر طعمه ، رگ های او را می ترکاند! سر انجام نیز طعمه را درسته بلعیده و چند هفته ای را به هضم آن می گذراند.
مار پیتون در هند ، چین ، کشور های آسیای جنوب شرقی و در برخی مناطق آفریقا یافت می شود. در کشور های آسیای جنوب غربی اثری از پیتون نیست. انواع مار های خانواده ی بوآ که در آمریکای جنوبی و ماداگاسکار زندگی می کنند نیز طعمه ی خودرا به شیوه ی پیتون از پا در می آورند.

گروه مارهای پیتون با ۲۶ گونه و ۱۷ زیرگونه، در نقاط گرمسیر و مرطوب دنیا زندگی می کنند. البته از میان این تنوع ۴۳ گانه، همه ی آنها حیوان خانگی نیستند و تنها چند گونه ی محدود بعنوان حیوان خانگی خرید و فروش می شوند. از محبوب ترین و مشهورترین این گونه ها می توان به پیتون مشبک- Reticulated python، پیتون توپی- Ball python، پیتون فرشی- Carpet python، پیتون درختی- Green tree python و پیتون برمه- Burmese python اشاره نمود.

هریک از این گونه ها جذابیت و زیبایی و ویژگی خاص خود را دارند. مثلاً پیتون مشبک- از لحاظ طولی- بزرگترین مار دنیاست، پیتون درختی با جثه ای کوچک دارای رنگ های مسحورکننده ای است، پیتون توپی دارای بیشترین تنوع طرح و رنگ در تمام دنیاست که با حداکثر ۲ متر طول، به محبوب ترین مار خانگی دنیا بدل شده و البته پیتون برمه که بنظر نگارنده تمام ویژگی ها و جذابیت های یک مار خانگی یکجا در این گونه جمع شده است.

(۵۳۷)