ماهی کماندار از یک جریان فواره‌ای برای شکارکردن استفاده می‌کند | فیلم

ماهی کماندار از یک جریان فواره‌ای برای شکارکردن استفاده می‌کند

ماهی تیرانداز هم یکی از شگفتیهای دنیای آبزیان میباشد که همانطور که از اسمش پیداست قادر به شلیک  آب به طرف شکارش است. پرتاب قطرات آب به طوری با دقت انجام میگیرد که درصد خطا بسیار کم است و درصورت خطا با پرتاب مجدد آب شانس فرار را از طعمه میگیرد. این ماهی در آبهای لب شور زندگی میکند اما میتوان با ایجاد یک شرایط خاص ماهی را با آب شیرین هم سازگار نمود.

همانطور که در ابتدا اشاره شد ماهی تیرانداز در آبهای شور زندگی میکند اما قابلیت سازگاری با آب شیرین را هم داشته و میتوان با رقیق کردن تدریجی آب امکان زیست نمودن شان را در آکواریوم های آب شیرین فراهم کردکه البته  ارائه دهندگان از همان ابتدا این دسته از ماهیان مانند اسکات و مونو و سایر ماهیان آب شور را به آب شیرین عادت داده اند و شاید هم در همان شرایط آب طبیعیشان ارائه شوند که بهتر است هنگام خرید از فروشنده شرایط ابشان را سوال کنید البته برای به وجود آوردن شرایط طبیعی بهتر است انها را در آب شور به صورت تک گونه یا با ماهیان آب شور مانند اسکات و مونو نگهداری شوند.

معمولا برای نگهداری ماهیان تیرانداز از آکواریومهایی استفاده میگردد که علاوه بر داشتن دکوراسیونی زیبا و نزدیک به محیط طبیعی زندگی آنها ( استفاده از گیاهان مردابی و شاخ و برگ گیاهان که قسمتهایی از آنها از آب خارج شده اند) امکان رها سازی برخی حشرات بالدار زنده ( مانند مگس پشه و …) در فضای بسته آن میسر گردد تا بتوان ازنزدیک لحظه های جذاب شکارشدن حشرات توسط ماهی تیرانداز را مشاهده کرد. درجه حرارت مورد نیاز برای این ماهی ها ۲۵ الی ۲۸ درجه سانتیگراد بوده و آبی باpH بین ۷.۵ الی ۸.۵ و سختی ۱۵ درجه dGH را میپسندند که بهتر است برای آنها مهیا کنید تا در بهترین شرایط زندگی کنند.

 

 

(۲۶۴)


264
بازدیدها