مقایسه اندازه جثه گونه‌های مختلف نهنگ | فیلم

ده گونه از بزرگترین اعضای خانواده نهنگ‌ها :

۱- وال آبی Blue Whale با ۳۰ متر طول

وال آبی بزرگترین گونه نهنگ و همچنین بزرگترین حیوان شناخته شده در جهان است. نهنگ آبی می تواند رشد کند به طول ۳۰ متر، اما دارای وزن بیش از ۱۷۳ تن می باشد. مانند نامش ، نهنگ آبی یک رنگ آبی تیره با یک زیرین کمرنگ دارد. صید تجاری این نهنگ تعداد آنرا پایین آورده به شدت، اما امروز این حیوانات در شمال اقیانوس اطلس، اقیانوس آرام شمالی و در بخش هایی از نیمکره جنوبی زندگی می کنند.

۲- نهنگ باله Fin Whale با ۲۷٫۵ متر طول

این نهنگ همچنین به عنوان نهنگ Razorback نیز شناخته می شود، نهنگ Fin Whale دومین گونه نهنگ بزرگ در جهان است. باله این نهنگ بلند و باریک است و دارای بدن قهوه ای تیره و بخش زیرین سفید رنگ است. نهنگ باله می تواند در هر نقطه از قطب شمال تا اقیانوس آرام زندگی کند. نهنگ باله قادر به شیرجه رفتن به اندازه ۱۵۰۰ فوت زیر سطح دریا با یک نفس واحد است. این نهنگ می تواند با رشد کامل به طول نزدیک به ۹۰ فوت (۲۷٫۵ متر) بشود، هر چند شکل باریک آنبه این معنی است که وزن آن حداکثر ۷۲ تن می باشد.

۳ – وال Sperm فوت ( ۲۰٫۵ متر)

بزرگترین نهنگ های دندانی نهنگ اسپرم است که یکی از گونه های نهنگ است که می تواند در محیط های مختلف زندگی کند و از این رو در اقیانوس ها در سراسر جهان یافت می شود. ماده ها در گروه ها زندگی می کنند و در گروه های مختلف زندگی می کنند، در حالی که نهنگ های اسپرم نر به جز جفت گیری حیوانات انفرادی هستند. نهنگ های اسپرم به طور متوسط ​​به طول ۶۷ فوت (۲۰٫۵ متر) و نرها با وزن بالغ ۵۶ تن رشد می کنند. با این حال، لازم به ذکر است که ممکن است حجم نهنگ ها در این نهنگ ها کاهش یافته باشد، زیرا بزرگترین آنها طی دهه های گذشته توسط شکارچیان نهنگ هدف قرار گرفته اند.
۴ – وال Right راست (۶۰ فوت / ۱۸٫۳ متر)

۵ – نهنگ Bowhead

این نهنگ غول پیکر به دلایل متعددی از جمله گونه های غیر معمول است، از جمله این واقعیت که آن یک باله پشتی ندارد و بزرگترین دهنه هر نهنگ است. نهنگ های کماندار در آبهای سرد قطب شمال و زیرابکتیو زندگی می کنند و می توانند به طول ۵۹ فوت (۱۸ متر) رشد کنند. با این حال، وزن آنها حتی بیشتر قابل توجه است، زیرا برخی از مردان در حدود ۱۰۰ تن وزن دارند.

۶- نهنگ Humpback قورباغه (۵۲ فوت / ۱۶ متر)

نهنگ قورباغه یکی از گونه های نهنگ های متمایز در این سیاره است و به راحتی با توجه به شکل سر خود و باله های بلند قد کوتاه شناخته می شود.

۷- نهنگ Sei

نهنگ سای یکی دیگر از نهنگ های برنجی است، این نهنگ می تواند به راحتی از نظر سن بلوغ به ۵۰ فوت برسد و تا ۲۸ تن وزن داشته باشد. نهنگ سای را می توان با رنگ خاکستری تیره و علامت سفید نامنظم در جلوی بدن شناخت.

۸- نهنگ خاکستری (۴۹ فوت / ۱۵ متر)

نهنگ خاکستری به نام های بسیاری از جمله نهنگ خاکستری اقیانوس آرام و نهنگ های خاکستری کالیفرنیا نام گذاری شده است. همانطور که این پیشنهادها نشان می دهد، نهنگ هر دو خاکستری و ساکن آبهای ساحلی کالیفرنیا است. در حالی که آنها تا اواخر قرن هجدهم در اقیانوس اطلس زندگی می کردند، این امر موجب نابودی آنها در این بخش جهان شد. نهنگ خاکستری اغلب با زخم های سفید بر روی بدنش دیده می شود به طور متوسط این ​​نهنگ می تواند به ۳۶ تن افزایش یابد و تعداد کمی از آن ها حتی سنگین تر می شوند.

۹- نهنگ Bryde’s بریده (۴۶ فوت / ۱۴ متر)

نهنگ بریده به نام جان بریده، نروژی نیز نامیده می شود که به ایجاد اولین ایستگاه نهنگ در آفریقای جنوبی کمک کرد. نهنگهای بریده معمولا در ساحل جنوب آفریقا قرار دارند اما در مکان هایی مانند مکزیک، کارائیب، هاوایی و کالیفرنیا نیز یافت می شوند. در نواحی گرمسیری و نیمه گرمسیری، نهنگ بریده خاکستری رنگ می تواند تا حدود ۵۰ پا و به وزن ۲۵ تن برسد.نهنگهای بریده تمایل دارند در جاهای مختلف باقی بمانند، گرچه ممکن است در هنگام تغذیه در گروههای بزرگ دیده شوند.

۱۰ -نهنگ Minke مینک (تا ۳۵ فوت یا ۱۰٫۵ متر)

نهنگ مینک به طور معمول یک رنگ سیاه و سفید، خاکستری تیره یا حتی کمی بنفش دارد .نهنگ مینک نوعی نهنگ بلندی هستند که باعث می شود آنها حالت گوشتخواری داشته باشند. نهنگ های مایک را می توان به دو دسته عمده تقسیم کرد که در آن زندگی می کنند: نهنگ قطب شمالی و نهنگ قطب جنوبی.این نهنگ ها می توانند بین ۴۰ تا ۵۰ سال به طور متوسط ​​زندگی کنند و قادر به غوطه ور شدن در آب برای ۲۰ دقیقه در یک زمان و قبل از اینکه مجددا نیاز به هوا داشته باشند بمانند .

منبع: جاذبه ها

(۳۱۵۱)