ترسیدن و فرار بوفالو ۱٫۵ تنی از بچه فیل | فیلم

فیل ها بزرگترین حیواناتی هستند که بر روی خشکی زندگی می‌کنند. بزرگترین فیل که تاکنون ثبت شده، در آنگولا در سال ۱۹۵۶ به ضرب گلوله کشته شده است. این فیل نر وزن در حدود £ ۲۴،۰۰۰ (۱۱،۰۰۰ کیلوگرم)، با ارتفاع شانه ۳٫۹۶ متر (۱۳٫۰ فوت)، یک متر بلندتر از متوسط طول فیل آفریقایی بود.

دوران بارداری فیل ۲۲ ماه است که طولانی ترین دوره بارداری در میان حیوانات خشکی است. در هنگام تولد، بچه فیل دارای وزنی معادل ۱۲۰ کیلوگرم (۲۶۰ پوند) است. آنها به طور معمول ۵۰ تا ۷۰ سال زندگی می‌کنند، اما پیرترین فیل ثبت شده برای ۸۲ سال زندگی کرده بود. فیل بالغ شکارچیان طبیعی ندارد، اگر چه ممکن است بچه فیل ها و یا جمعیت ضعیف فیل ها توسط شیر شکار شوند.

مغز فیل با جرم بیش از ۵ کیلوگرم (۱۱ پوند)، بزرگتر از مغز هر حیوان دیگری در خشکی است. طیف گسترده ای از رفتارهای مرتبط با هوش فیل‌ها، از جمله رفتارهایی در ارتباط با غم و اندوه، موسیقی، هنر، نوع دوستی، بازی، استفاده از ابزار، شفقت و خود آگاهی در فیل‌ها مشاهده می‌شود.

فیل‌ها با ساختار منظم اجتماعی زندگی می‌کنند. زندگی اجتماعی فیل های نر و ماده بسیار متفاوت است. فیل ماده تمام زندگی خود را در گروه های خانوادگی از مادران، دختران، خواهران، و خاله ها می‌گذراند. این گروه ها توسط فرزند ارشد دختر، یا مادر ایجاد می‌شود. از سوی دیگر، فیل‌های نر بالغ، اغلب زندگی انفرادی دارند.

عاج‌های فیل دومین دندان‌هایش هستند. عاج‌ها به طور مداوم رشد می‌کنند، عاج‌های فیل نر بالغ حدود ۱۸ سانتی متر در سال رشد می‌کنند. فیل از عاج‌هایش برای کاوش آب، نمک، و ریشه ها استفاده می‌کند، برای پوست کندن درختان و حرکت دادن درختان و شاخه ها در هنگام پاکسازی یک مسیر نیز از آنها استفاده می‌کند. علاوه بر این، آنها برای علامت گذاری درختان برای ایجاد سرزمین استفاده می شود، و گاهی نیز به عنوان سلاح.

خرطوم فیل، تلفیقی از بینی و لب فوقانی است که مهم ترین و همه کاره ترین اندام فیل است. خرطوم فیل به اندازه ای حساس است که می‌تواند یک تیغه کوچک را در چمنزار پیدا کند، در عین حال به اندازه کافی قوی است که می‌تواند درختی را بشکند.

منبع: کوکا

(۳۰۵)


305
بازدیدها