شکار شاه کبری توسط کروکودیل آب شور | فیلم

بزرگترین خزنده جهان کروکودیل آب شور می باشد.طول نرها به بیش از ۶ متر و طول ماده ها تا ۴ متر میرسد.وزن آنها تا ۱۲۰۰ کیلوگرم هم ثبت شده است که این موضوع ، رکورد سنگین ترین خزنده جهان را هم به کروکودیل آب شور نسبت می دهد.

در نرهای بالغ چروک ها و فلسها به شکل تخم مرغی ظاهر می شود که آنها را با ماده ها کاملا متمابز می سازد. بچه ها معمولا به رنگ قهوهای مایل به زرد کمرنگ با خطوط سیاه رنگ و لکه هایی بر روی دم و سر مشخص میشوند.دندانهای بسیار بزرگ ، سر و گردن بسیار پهن ، قدرت خارق العاده آرواره ها ، دم قدرتمند و روحیه پرخاشگر و نترس این کروکودیل لقب هیولای شمال استرالیا را به خود اختصاص داده است.

پستانداران ، پرندگان و دیگر خزندگان غذای اصلی کروکودیل آب شور را تشکیل میدهند.نحوه شکار در این کروکودیل بسیار ماهرانه و قدرتمند شکل میگیرد.کروکودیل آب شور بعد از دیدن طعمه به زیر آب فرو میرود طوری که فقط چشمانش در سطح آب قرار می گیرد و به آرامی به سمت طعمه حرکت می کند و در یک لحظه طعمه را با استفاده از آرواره های قدرتمند خود به داخل آب می کشد.

این خزنده برای اینکه انرژی خود را برای کشتن طعمه هدر ندهد بلافاصله بعد از حمله شکار خود را به زیر آب فرو میبرد و طعمه را غرق میکند.این هیولا قادر است به بزرگترین پستاندارانی مانند گاومیش و اسب ها هم نیز حمله کرده و براحتی آنها را شکارکند.

سن بلوغ در ماده ها ۱۰ تا ۱۲ سال ( ۲ تا ۲٫۵ متر ) و در نرها ۱۶ سال ( ۳٫۵ متر ) می باشد.ماده ها در ماه های مارس و نوامبر شروع به لانه سازی میکنند و در هر دوره بین ۲۵ تا ۹۰ تخم میگذارند.لانه سازی توسط ماده ها بسیار با وسواس انجام می گیرد به طوری که آنها با استفاده از برگ ها و گل و لای لانه خود را از دست شکارچیان پنهان می کنند.

بچه ها بعد از ۹۰ روز سر از تخم بیرون می آورند و از همان ابتدا شروع به صدا در آوردن می کنند.مادر بعد از شنیدن صدای بچه ها به سرعت به سمت لانه حرکت می کند و بچه ها را به صورت گروه گروه با استفاده از دهان خود به سمت آب می برد.

نکته جالب در مورد ماده کروکودیلهای آب شور این است که با تمام حالتهای پرخاشگرانه و غیر قابل کنترل ، مادرانی بسیار متعصب و مهربان نسبت به بچه های خود میباشد آنها از همان بدو تخم ریزی در نزدیکی لانه خود به مدت ۳ ماه انتظار میکشند که این احساس ، آنها را متمایز با خزندگان دیگر کرده است .

(۲۴۸)


248
بازدیدها

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>