مصاحبه جنجالی با خطرناکترین قاتل سریالی بعد از انقلاب | فیلم

مصاحبه جنجالی با خطرناکترین قاتل سریالی بعد از انقلاب

بر اساس گزارش رسانه‌ها، درتاریخ ۶ دیماه ۱۳۹۳ ماموران پلیس خمین به یک خودرو مشکوک شده و دستور ایست دادند. سه سرنشین آن به سوی ماموران تیراندازی کردند و پس از مجروح کردن سه مامور گریختند. در جریان عملیات پلیسی برای دستگیری این سه نفر در یکی از محله‌های گلپایگان، بین آنها و ماموران انتظامی درگیری صورت گرفت که طی آن سه نفر از ماموران و دو نفر از اهالی محل کشته و چند نفر هم زخمی شدند. در این حادثه یکی از افراد مسلح نیز کشته شد و دو نفر دیگر متواری گردیدند. با تحقیقات ماموران معلوم شد این دو نفر در یک مجتمع مسکونی درفولادشهر اصفهان پنهان شده‌اند. در ۱۱ دیماه در جریان دستگیری، بین این دو نفر و ماموران در فولادشهر درگیری صورت گرفت که منجر به کشته شدن یکی و دستگیری آقای منصور میرلوحی شد. دو نفر کشته شده برادران او بودند.

این پرونده در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی اصفهان مورد رسیدگی قرار گرفت و کیفرخواست در شرح سابقه و اتهامات آقای میرلوحی خوانده شد. اطلاع بیشتری درباره جلسه یا جلسات دادگاه در دست نیست.

اتهامات آقای میرلوحی «محاربه و فساد فی الارض، از طریق مشارکت و ایجاد نا امنی گسترده در محیط با کشیدن سلاح به سمت شهروندان وایجاد درگیری مسلحانه و جنایت گسترده علیه تمامیت جسمانی افراد، اخلال در نظم امنیت در شهرستان گلپایگان منجر به شهادت سه نفر مامورین نیروی انتظامی و دو نفر شهروند عادی، ایراد خسارت عمده به تمامیت جسمانی افراد دیگر، بعلاوه مشارکت در هشت فقره سرقت مسلحانه منتهی به هفت فقره قتل عمدی و ایراد صدمه بدنی به شهروندان» گزارش شده است.

بر مبنای گزارش رسانه‌ها آقای میرلوحی از سال ۱۳۷۹ به همراه دو نفر از برادران خود با استفاده از انواع سلاح و تجهیزات جنگی، در پوشش مامورین نیروی انتظامی، در چندین فقره سرقت مسلحانه که منجر به قتل و جرح از طلا فروشی‌ها و ایجاد رعب و وحشت و در مواردی درگیری مسلحانه با مامورین، مشارکت داشته‌اند.

ازجمله مدارک ارائه شده علیه آقای میرلوحی «اعترافات» خود او بوده است.  وی به هشت فقره سرقت مسلحانه اعتراف کرد. بر مبنای همین منبع در عملیات دستگیری آقای میرلوحی سه نارنجک، چهار قبضه سلاح کلاشینکف و حدود هزار گلوله از مخفیگاه کشف شد. در کیفرخواست به کشف سه قبضه سلاح کلاشینکف و دو قبضه کلت کمری با مهمات مربوطه، یک عدد جلیقه ضد گلوله و دو عدد نارنجک سالم، سه صور البسه روحانیت و دو صور البسه نظامی نیز اشاره شده بود.

(۱۲۷۳۴)


12,734
بازدیدها