نیلوفر خرم نیک، بازیگر سریال معمای شاه درگذشت + فیلم

نیلوفر خرم نیک، بازیگر سریال معمای شاه درگذشت

نیلوفر خرم‌نیک، بازیگر نقش لیلی امیرارجمند در سریال «معمای شاه»، دیروز پس از عمل جراحی به کما رفت و امروز صبح درگذشت.

علی لدنی، تهیه‌ کننده سریال «معمای شاه» ضمن تایید این خبر اعلام کرد این هنرمند در یکی از بیمارستان‌ های تهران و هنگام عمل جراحی فوت شده است و هنوز زمان دقیق مراسم خاکسپاری او مشخص نشده است.

لدنی همچنین یادآور شد که تمام سکانس‌ های مربوط به زنده‌ یاد نیلوفر خرم‌ نیک ضبط شده است، ولی هنوز زمان پخش آنها فرا نرسیده است.

تهیه کننده سریال “معمای شاه” اظهار کرد: خرم نیک در این سریال نقش مشاور فرح را بازی کرده که هنوز سریال به قسمت مورد نظر نرسیده تا ببیننده ها شاهد نقش آفرینی این بازیگر باشند، اما فکر می کنم هفته آینده به این قسمت برسیم. وی خاطرنشان کرد: یاد و خاطره نیلوفر خرم نیک را گرامی می داریم و صبوری او در روند فعالیت هایش را از یاد نمی بریم.

همچنین محمدرضا ورزی کارگردان سریال تلویزیونی «معمای شاه» ضمن تایید خبر فوت این بازیگر گفت: متاسفانه با خبر شدیم که نیلوفر خرم نیک، دیروز (چهارشنبه) پس از یک عمل جراحی به کما رفته و دار فانی را وداع گفته است.

معمای شاه عنوان مجموعه تلویزیونی با ژانر تاریخی به کارگردانی محمدرضا ورزی است. این سریال داستان زندگی محمدرضا شاه پهلوی را از زمان بازگشت وی از مصر، پس از ازدواج با ملکه فوزیه تا زمان مرگ به تصویر می‌کشد. در ساخت این مجموعه ۸۰ بازیگر اصلی، ۵۴۰ بازیگر فرعی و بیش از ۵۶۰ نفر از عوامل سینما و تلویزیون ایران حضور دارند. مجموعه معمای شاه در خصوص جریانات سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در دوره پادشاهی محمدرضا پهلوی است. این مجموعه با هزینه دویست میلیارد تومانی در سه سال ساخته شده است. انتقاد های زیادی به صحت محتوای تاریخی این سریال وارد شده است بطوریکه حتی یکی از هنرپیشگان فیلم (جعفر والی) پس از اظهار پشیمانی از شرکت در این سریال بیان کرد: “من در طول عمرم یک کار انجام دادم که خیلی پشیمانم: سریال “معمای شاه”. ما در این دوران زندگی کردیم. والله اینطور نبود. به خدا اینطور نبود که این سریال روایت می کند.

(۱۷۶۲)


1,762
بازدیدها