لحظه انفجار و آتش گرفتن موبایل در حال شارژ | فیلم

منفجر شدن گوشی های هوشمند ارتباط مستقیم با باتری آن‌ها دارد. در واقع باتری این محصولات منجر به بروز انفجار می‌شود. اما چرا باتری تمام گوشی های هوشمند با این معضل مواجه نیستند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که عوامل مختلفی می‌توانند در این راستا دخیل باشند. در بین این عوامل دو عامل اصلی وجود دارند که شایع‌ترین دلیل منفجر شدن گوشی های هوشمند را در بر می‌گیرد.

عامل اول مربوط به صدمه دیدن باتری است. اگر باتری لیتیوم یونی گوشی شما بر اثر ضربه صدمه دیده باشد یعنی دچار فرورفتگی و تغییر شکل شده باشد، احتمال منفجر شدن گوشی بیش از پیش می‌شود. ایجاد صدمه در باتری‌های لیتیوم یونی ممکن است منجر به بروز حوادثی همچون منفجر شدن گوشی شود. بنابراین اگر باتری گوشی هوشمندتان بنا به هر دلیلی نظر افتادن دچار تغییر شکل شده، حتما نسبت به تعویض آن و خرید یک باتری مرغوب و با کیفیت جدید اقدام کنید.

موضوع بعدی که از عوامل اصلی منفجر شدن باتری گوشی های هوشمند محسوب می‌شود مربوط به گرماست! گرما دشمن اصلی باتری‌های لیتیوم یونی است. اگر گرمای تولید شده در باتری گوشی های هوشمند به قدری زیاد باشد که منجر به تغییرات شیمیایی در درون باتری یا ایجاد اتصال کوتاه شود، امکان منفجر شدن گوشی به مراتب افزایش می‌یابد. حتما می‌دانید که بسیاری از حوادث مربوط به منفجر شدن گوشی های هوشمند در زمانی رخ داده که این محصولات به شارژ متصل بودند. زمانی که گوشی خود را به شارژ می‌زنید، به دلیل جریان الکتریکی ورودی به باتری، گرمای زیادی در آن تولید می‌شود. اگر این گرما از حد مجاز بیشتر شود و سایر عوامل موجود دست به دست هم دهند، ممکن است شاهد منفجر شدن گوشی های هوشمندتان باشید!

 

(۷۳۰)


730
بازدیدها