لحظات هولناک طوفان در سواحل نواحی شرقی هند | فیلم

طوفانی قدرتمند سواحل نواحی شرقی هند را همراه با باران‌های سیل‌آسا و بادهای قوی با سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت درنوردید.

اداره دولتی هواشناسی هند (IMD) اعلام کرده که پس از طی روزها و قدرت گرفتن طوفانِ “فانی” در مناطق شمالیِ حیطه خلیج “بنگال”، این طوفان حدود ساعت ۸ صبح دیروز (جمعه) به وقت محلی به مناطق ساحلی ایالت “اودیسا”ی هند رسید.

مقامات ایالت “اودیسا”ی هند از تخلیه بیش از یک میلیون نفر از آسیب‌پذیرترین مناطق در سواحل کم‌ ارتفاع این ایالت طی ۲۴ ساعت گذشته خبر دادند.

طوفان “فانی” به همراه بادهای با سرعت نزدیک به ۶۰ کیلومتر بر ساعت در خشکی، موجب ریشه‌کن شدن درختان و سقوط تیرهای برق در “بوبانسور”،‌ مرکز ایالت “اودیسا”، به تعلیق افتادن برنامه پروازی فرودگاه‌ها و نیز تعطیلی مدارس و دانشکده‌ها شده است.

صدها نفر از پرسنل سازمان مدیریت بحران هند در این ایالت مستقر شده و به تمامی پزشکان و سایر کارکنان پزشکی دستور داده شده تا پانزدهم ماه مه میلادی هر گونه مرخصی خود را به تعویق بیندازند.

ایالت “بنگال غربی” در همسایگی ایالت “اودیسا” نیز فرودگاهی را در “کلکته”، مرکز خود را تعطیل کرده است.

فصل طوفان هند می تواند از ماه آوریل تا دسامبر به طول بینجامد که در آن طوفان‌های شدید شهرهای ساحلی را درنوریده و باعث مرگ و میرهای گسترده و آسیب‌های زیاد به محصولات کشاورزی و هم چنین ساختمان‌ها در هند و همسایه آن، بنگلادش می‌شود.

به طور معمول طوفان‌ها با حرکت به سمت خشکی، قدرت خود را از دست داده و تضعیف می‌شوند.

بنا بر گزارش رویترز، نارندرا مودی، نخست وزیر هند از مقامات این کشور خواسته تا با ایالاتی که در معرض خطر طوفان “فانی” هستند، ارتباط خود را حفظ کنند.

منبع: ایسنا

(۱۴۷)