سقوط هواپیمای نظامی نزدیک فرودگاهی در الجزایر | فیلم

امروز چهارشنبه، ۲۰۰ نفر در نتیجه یک حادثه هواپیمای نظامی الجزایر جان باختند.

بر اساس آخرین اطلاعات، هواپیمای Il-7 سقوط کرده است. این حادثه در زمین کشاورزی در نزدیکی شهر بلیدا در حدود ساعت ۸:۰۰ به وقت محلی رخ داده است. هواپیما چند دقیقه پس از پرواز، سقوط کرده است.

شبکه اسکای نیوز عربی اعلام کرد، این هواپیما که از نوع ایلوشن بوده در نزدیکی فرودگاه نظامی رباط، پایتخت الجزایر سقوط کرد. بنابر اعلام رسانه های الجزایری، تعداد زیادی از نظامیان که سوار بر این هواپیما بوده اند در سقوط آن که با آتش سوزی همراه بوده، جان خود را از دست داده اند. آنگونه که مسئولان این کشور اعلام کرده اند، هواپیما بیش از ۲۰۰ سرنشین نظامی داشته است.

هنوز شمار دقیق کشته ها اعلام نشده اما گفته می شود که حتما بیش از ۲۰۰ کشته خواهد بود. گزارشی درباره علت سقوط این هواپیما منتشر نشده اما کارشناسان احتمال داده اند نقص فنی باعث این حادثه بوده باشد. ۱۴ آمبولانس به محل حادثه فرستاده شد. رفت و آمد در جاده های اطراف مسدود شده است.

خبرهای اولیه از کشته شدن تمام سرنشینان این هواپیما حکایت دارد. هواپیمای سقوط کرده از نوع ایلوشین و برای ترابری و امداد بوده است.نیروهای امداد برای اطفاء حریق به محل سقوط اعزام شدند.

(۸۰)


80
بازدیدها