تصاویر هوایی از تلاش گروه‌های امداد و نجات لرستان برای یافتن گمشدگان حادثه اشترانکوه | فیلم

مدیرکل مدیریت بحران لرستان با اشاره به آخرین وضعیت کوهنوردان گمشده گفت: ۶۰ کوهنورد حرفه‌ای در محل مستقر هستند.

رضا آریایی در رابطه با آخرین وضعیت گروه کوهنورد مشهدی حادثه‎دیده اظهار کرد: هم اکنون هیأت کوهنوردی استان و هلال احمر از دیروز در آنجا مستقر هستند.وی با بیان اینکه جستجوی افراد مفقود شده کار بسیار سختی است چراکه باید جابجایی نیروها صورت گیرد، افزود: هم اکنون دمای منطقه به شدت کاهش پیدا کرده و سرما بیداد می‌کند و با توجه به صعب‌العبور بودن از هلی‌بورد استفاده می‌کنیم.

آریایی از انتقال نیروها به وسیله ۲ فروند هلیکوپتر خبر داد و بیان کرد: با توجه به شیب تند و احتمال بارش بوران و کولاک عملیات جستجو و گشت‎زنی با احتیاط انجام می‎شود.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان تصریح کرد: ۶۰ کوهنورد حرفه‌ای در این محل مستقر هستند و طبق آخرین آمار تعداد دقیق کوهنوردان ۱۵ نفر بوده که تابحال ۲ کشته، ۶ نجات‎یافته و هفت مفقودی داشته‎اند.وی با بیان اینکه از مفقودی‌ها ۲ نفر زن بوده‎اند، اضافه کرد: تمام امکانات را بسیج کرده‌ایم و نمی‌توانیم احتمال زمان دقیقی را برای یافتن آنان اعلام کنیم.

آریایی با اشاره به اینکه وزش باد کار را سخت‌تر می‌کند، گفت: امکان سقوط مجدد بهمن وجود دارد و به همین خاطر هلی‌کوپترها را به محل دقیق سقوط اعزام نمی‌کنیم ولی در نزدیک‌ترین مکان هلی‌بورد انجام خواهد شد.

منبع : ایسنا

(۸۲)