انفجار در مرکز تجاری در پایتخت کلمبیا | فیلم

منابع رسمی این انفجار را حمله ای تروریستی خواندند. حال برخی از زخمی های این حمله وخیم گزارش شده است. در میان کشته ها جسد یک تبعه فرانسوی نیز به چشم می خورد.

رئیس جمهور کلمبیا در نخستین واکنش فرمانده پلیس ملی این کشور را مامور تشکیل گروه تحقیق درباره این انفجار کرد. تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

پیش از این گروه فارک مسئولیت اتفاقاتی از این دست را بر عهده می گرفت. خبر دیگر از کلمبیا اینکه، سازمان ملل اعلام کرد: ۶۰ درصد از سلاح های گروه موسوم به فارک را تحویل گرفته است.

اعضای این گروه نهایت ۱۰ روز دیگر مهلت دارند سلاح های خود را تحویل دهند. سازمان ملل از ۳ ماه پیش و پس از توافق صلح گروه فارک با دولت مسئولیت ثبت، نظارت و دریافت سلاح های فارک را بر عهده گرفت. این گروه بیش از نیم قرن با دولت مرکزی درگیر جنگ بود. قرار است پس از خلع سلاح کامل، گروه فارک به عنوان حزب سیاسی فعالیت کند.

منبع: شبکه خبر

(۱۵)


15
بازدیدها

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>